Wednesday, Apr 22, 2020

صفحه نخست » هدیه ۱٫۵ میلیون دلاری آیت الله سیستانی به بیماران کرونا در ایران

sistani_042120.jpgیکی از بزرگترین بیمارستان‌های مدرن کشور در قم ساخته می‌شود

منابع نزدیک به آیت الله سیستانی می‌گویند، دفتر این مرجع عالی جهان تشیع در بحبوحه بحران کرونا که جهان به ویژه مردم ایران را درگیر کرد، دست کم مبلغ ۱٫۵ میلیون دلار برای کمک به درمان بیماران کرونایی در ایران اهدا کرده است.

به گفته‌ی این منابع به انصاف نیوز، دفتر آیت الله سیستانی در قم که مسئولیت آن را حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی بر عهده دارند، این مبلغ را با اولویت دادن به بیماران کرونایی در قم که در ابتدای بحران کرونا در ایران هسته‌ی این بیماری در کشور محسوب می‌شد، اختصاص دادند. با این مبلغ تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران کرونایی و با هماهنگی دفتر ایشان وارد کشور شد و در اختیار کادر وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و بیماران کرونایی قرار گرفت.

همچنین دفتر آیت الله سیستانی در قم، در حال ساخت بزرگترین بیمارستان در شهر مقدس قم و یکی از بیمارستان‌های بزرگ در سطح کشور است که پیش بینی می‌شود در صورت مساعدت عوامل مختلف درگیر در این پروژه و پیشرفت مطابق برنامه‌ها، فاز اول آن با اولویت بیماری‌های قلب و عروق، دست کم تا ۱۸ ماه دیگر راه اندازی شود.

این بیمارستان با عنوان «بیمارستان تخصصي وفوق تخصصي نور» با پیشبینی ۳۵۰ تخت و دارای مركز جامع سرطان با بخش كامل پزشكی هسته‌ای در زمینی به وسعت ۷۵ هزار مترمربع و زیربنای ۶۰ هزار متر مربع در حال ساخت است. طبق طرح، بنا بر این است که این بیمارستان فوق تخصصی یکی از مدرنترین و مجهزترین بیمارستان‌های ایران باشد.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy