Sunday, Jan 24, 2021

صفحه نخست » ادامه صعود نرخ آزاد دلار آمریکا

sarafi_012221.jpgیورونیوز - با وجود تثبیت نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار آمریکا در جریان معاملات روز یکشنبه به بالاترین حد در ۱۰ روز گذشته رسید.

بانک مرکزی ایران در آغاز معاملات روز یکشنبه هر دلار آمریکا را همچون روز گذشته ۲۲ هزار و ۴۳۰ تومان عرضه کرد که ۲۲۰ تومان پایین‌تر از نرخ پایانی معاملات صرافی‌های رسمی در هفته گذشته بود.

اما نرخ آزاد فروش دلار روز یکشنبه نیز به روند صعودی خود که روز پایانی دی‌ماه آغاز شده، ادامه داد و تا ۲۳ هزار و ۸۵۰ تومان بالا رفت.

هر چند نرخ آزاد دلار تا پایان مبادلات روز یکشنبه تا ۲۳ هزار و ۷۵۰ تومان پایین آمد ولی فاصله نرخ آزاد و رسمی دلار به هزار و ۳۲۰ تومان رسید که از هفته سوم آبان ماه گذشته تا کنون بی‌سابقه بود.

همزمان هر یورو نیز در بازار آزاد تهران بین ۲۸ هزار و ۹۰۰ تا ۲۹ هزار تومان خرید و فروش شد که بیش از هزار و ۶۰۰ تومان بالاتر از نرخ ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده توسط بانک مرکزی ایران بود.

👈مطالب بیشتر در سایت یورونیوز

در حالی که بازار جهانی طلا به دلیل تعطیلی پایان هفته تعطیل بود، رشد نرخ دلار در بازار آزاد ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یابد و بار دیگر از مرز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم روز یکشنبه در بازار تهران نزدیک به یک میلیون و ۶۲ هزار تومان داد و ستد شد که ۲۸ هزار و ۶۰۰ تومان بالاتر از روز گذشته بود.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com