Sunday, Apr 18, 2021

صفحه نخست » محمد خاتمی: رای‌ دهندگان دلسرد شده اند + جدیدترین تصویر کروبی در حصر

khatami_041821.jpgمحمد خاتمی از رد صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر توسط هیات‌های اجرایی، وابسته به دولت، انتقاد کرد و گفت که در برخی شهرها تعداد نامزدها حتی از اعضای شوراها کمتر است.

او در پیامی به کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش دینی تاکید کرد که «ترکیب هیات‌های اجرایی» و پاسخ نهادهای اطلاعاتی به استعلام‌ها درباره نامزدها «نگرانی را نسبت به حذف گسترده» نامزدها در مرحله اول تایید صلاحیت ها بیشتر می‌کند و این «نشانه روشنی است بر دلسردی جامعه هم در رای دهندگان و هم رای گیرندگان»

مرحله بعدی تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها توسط هیات‌های وابسته به مجلس انجام می‌شود. خاتمی در این پیام همچنین نوشت که «نمی توان انتخابات به هر شکل و شیوه را عین مردم سالاری دانست.»

در ماه‌های اخیر انتقادات زیادی از محمد خاتمی و اصلاح طلبان به دلیل حمایت از حسن روحانی در دو انتخابات گذشته مطرح شده است. در این میان فائزه هاشمی رفسنجانی نیز اعلام کرده که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شرکت نخواهد کرد. این در حالی است که عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان گفته بود «زنان می توانند در انتخابات آینده ریاست جمهوری به عنوان نامزد ثبت نام کنند ولی موضوع رجل سیاسی در شورای نگهبان هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.» سخنانی که برخی را امیدوار کرد که شاید شورای نگهبان قرار است در تعریف خود از رجل سیاسی تجدیدنظر کند.

برخی معتقدند که ممکن است شورای نگهبان حضور زنان را به رسمیت بشناسد تا تنور انتخابات را داغ کند. اگرچه به نظر می‌رسد دو کاندیدای زنی که در این انتخابات حضور دارند می‌دانند که خبری از تایید صلاحیت نیست. فائزه هاشمی همان زمان که برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کاندیداتوری کرد گفت: از آن جایی که من سابقه‌ زندان، پرونده و حکم دارم قطعا رد صلاحیت می‌شوم. اما از آن جایی که اعتقادم به ثبت نام زنان در انتخابات است اگر لازم باشد این کار را به‌صورت نمادین انجام خواهم داد، فقط برای ثبت نام و نه ادامه‌ ماجرا، چون با شرایط فعلی بنای ورود به انتخابات حتی برای رأی دادن را ندارم.

جدیدترین تصویر کروبی در حصر/ سومین دیدار با الیاس حضرتی

karoobi.jpgالیاس حضرتی، دبیرکل حزب اعتماد ملی با حجت الاسلام مهدی کروبی، پدرمعنوی و دبیرکل سابق حزب اعتمادملی برای سومین بار دیدار و گفت‌وگو کردCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com