Saturday, Feb 19, 2022

صفحه نخست » بازداشت امین انصاری‌فر در پی شهادت در دادگاه مردمی آبان ۹۸

far_021922.jpgایران وایر ـ «امین‌ انصاری‌فر»، پدر «فرزاد انصاری‌فر» از کشته شدگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ در بهبهان، در پی شهادت او در دادگاه مردمی آبان که اخیرا در لندن برگزار شد، بازداشت شده است.

روز شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰، «آرش صادقی»، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق در حساب توییتر خود ضمن اعلام این خبر نوشت که امین انصاری فر، پس از احضار به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان و حضور در این مکان، بازداشت شده و برای او، قرار بازداشت موقت ۳۰ روزه صادر شده است.

خبرگزاری هرانا نیز اعلام کرده که در ابلاغیه‌ای که پیش‌تر برای آقای انصاری‌فر آمده بوده، اتهام او، «تبلیغ به نفع گروه‌ها یا سازمان‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی»، عنوان شده است.

آقای انصاری‌فر، در روز ۱۹ آبان ۱۴۰۰، در دادگاه مردمی آبان به صورت مجازی شهادت داده و گفته بود که نه‌تنها قاتل فرزندش معرفی نشده، بلکه مقامات برای برادر و دخترش نیز به دلیل دادخواهی قتل فرزاد، پرونده تشکیل داده‌اند.

او همچنین توضیح داده بود که محل اصابت گلوله به فرزندش از پشت سر به گردن بوده، به طوری که تیر از کنار بینی فرزاد خارج شده است و گلوله از بالای مسافرخانه نور در بهبهان، که محل حضور نیروهای امنیتی بوده، شلیک شده است.

فرزاد انصاری‌فر، متولد سال ۱۳۷۰، ظهر روز شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در جریان اعتراضات نسبت به گرانی بنزین در بهبهان بر اثر اصابت گلوله ماموران کشته شد.
از آن زمان، خانواده انصاری‌فر تحت فشار قرار دارند.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

«فرزانه انصاری‌فر»، خواهر فرزاد نیز در پی دادخواهی برای برادر خود در مردادماه سال ۱۳۹۹، بازداشت شده بود. خانم انصاری‌فر، در آذرماه سال جاری نیز با اتهام «سرقت بالابر»، به دادگاه انقلاب احضار شده بود.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy