Thursday, Apr 28, 2022

صفحه نخست » "پس از خوزستان و اصفهان، حکومت، مردم سراوان را به خاک و خون کشید"

sachme_042922.jpgرادیو فردا - همزمان با انتشار عکس‌هایی از اثر گلوله ساچمه‌ای بر بدن معترضان در سراوان گیلان، نیروی انتظامی این استان اعلام کرد که در تجمع اهالی سراوان در اعتراض به انباشت زباله در این منطقه، ۲۲ نفر بازداشت شده‌اند و پرونده آن‌ها از طریق مرجع قضایی در حال رسیدگی است.

تجمع صلح‌آمیز اهالی سراوان به انباشت انبوه زباله در اراضی جنگلی این منطقه در روز پنج‌شنبه، هشتم اردیبهشت با دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد و بر اساس ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی پلیس با استفاده از شلیک هوایی و گاز اشک‌آور اقدام به متفرق کردن معترضان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجید رسول‌زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی گیلان، بازداشت‌شدگان را افرادی «سودجو» خوانده و ادعا کرده است که به‌ دنبال «ایجاد ناامنی» و «سوءاستفاده از مطالبه به‌حق مردم سراوان» بودند.

ساعاتی پس از تجمع، کاربران شبکه‌های اجتماعی همچنین عکس‌هایی را منتشر کردند که نشان‌ می‌دهد پلیس با گلوله ساچمه‌ای به سوی معترضان شلیک کرده و عده‌ای از آنها آسیب دیده‌اند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy