Tuesday, May 24, 2022

صفحه نخست » ماجرای دروغین صدا و سیما از فردی که ۳۰ ساعت زیر آوار متروپل بود

emdadgar_052522.jpgیک فاجعه و چند دروغ در صدا و سیما

اینستاگرام مسیح علی نژاد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی دو گزارش منتشر کرده است. گزارش اول با شرح "اولین تصاویر از فردی که پس از ۳۰ ساعت از زیر آوار متروپل بیرون کشیده شد" که البته مشخص شد دروغ محض است. کسی که در بیرون ساختمان حضور داشته و اصلا زیر آوار نبوده را بردند که در نقش نجات یافته از زیر آوار، ایفای نقش کند. در گزارش دوم هم مدعی است که خانواده حسین عبدالباقی، مالک ساختمان متروپل، جسد او را شناسایی کردند. در حالی که روز دوشنبه خبر از بازداشت عبدالباقی منتشر شده بود.
دستگاه دروغ ساز جمهوری اسلامی که مدام در کار تولید نمایش مضخکی از دورغ است از همین گزارش ساده گرفته تا اعترافات دروغ اجباری، چطور توقع دارد که مردم گزارش دوم را باور کنند؟

***

تردیدها درباره گزارش تلویزیون ایران در ارتباط با هویت فرد نجات‌یافته

رادیو بین المللی فرانسه - پس از انتشار یک گزارش از تلویزیون حکومتی ایران، درباره نجات فردی که ادعا می‌شود «۳۰ ساعت» در زیر آوار ساختمان متروپل بوده است، کاربران در شبکه‌های اجتماعی به این تنیجه رسید که فرد به نمایش گذارده شده، یک امدادگر بوده که بعنوان فرد نجات‌یافته معرفی شده است همانند (به گقته شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی) عدم صحت ادعایی که مرگ حسین عبدالباقی را به جامعه تحمیل می‌کند.

خبرگزاری ایلنا هم گزارش داد: پیمان جبلی، رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جمع دانشجویان دانشگاه شریف گفته است که از وی خواسته‌اند تا پوشش خبری حادثه ساختمان متروپل را به یک یا دو ساعت محدود کنند. رئیس صدا و سیما به فرد یا نهاد خاصی اشاره نکرده است تنها گفته است زمانی که شبکه خبر برای پوشش خبری در محل حادثه حضور یافته بود، این دستور رسید تا کار متوقف شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شب گذشته صداوسیما گزارشی پخش کرد که در آن فردی مدعی شد پس از ۳۰ساعت از زیر آوار در آمده است؛ حالا امروز تصویری از این فرد در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد او قبلا در حال کمک رسانی به مردم در ماجرای حادثه آبادان بوده است.

دانشگاه علوم پزشکی آبادان متنی را در خصوص صحبت‌های شهروند صدمه دیده در متروپل منتشر کرد:

ضمن عرض خسته نباشید به تمام جهادگرانی که این روزها در عرصه‌های مختلف خدمت در مسیر پایان دادن به بحران جانخراش سقوط ساختمان متروپل و التیام دردهای به حق شهروندان هستند، به اطلاع می‌رساند در پی ادعای فردی مبنی بر اینکه در حادثه فروریختن ساختمان، بعد از ۳۰ ساعت از زیر آوار بیرون آورده شده است، بر خود لازم می‌دانیم تا توضیحات زیر به منظور تنویر افکار عمومی حضور مطالبه‌گران محترم عنوان می‌شود.

بر اساس وظیفه ذاتی نیروهای امدادگر درمانی در خط دوم حادثه قرار می‌گیرند و معمولاً پس از اعلام نیاز نیروهای آتش‌نشان و آواربردار، آمبولانس به خط اول حادثه اعزام می‌شود.

در موضوع شب گذشته نیز با توجه به ازدحام امدادگران و نیروهای مردمی اعلام می‌شود فردی زنده از زیر آوار بیرون آورده شده است و با اعلام درخواست اعزام یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه، بلافاصله کارکنان فوریت‌های پزشکی در محل حاضر و فرد مصدوم را به بیمارستان انتقال می‌دهند.

گزارشگر صداوسیمای مرکز آبادان نیز به محض اطلاع از این موضوع برای تهیه گزارش در بیمارستان با فرد مصدوم مصاحبه می‌کند که در این مصاحبه فرد مدعی می‌شود که به مدت ۳۰ساعت در زیر آوار بوده و با کمک کارکنان آتش‌نشانی بیرون کشیده شده است.

در اظهارت بعدی مشخص می‌شود این فرد از نیروهای مردمی حاضر در محل بوده و برای کمک به داخل حفره ایجاد شده می‌رود و وقتی احساس خطر می‌کند با فریاد درخواست کمک کرده و نیروهای امدادگر نیز برحسب وظیفه وی را بیرون آورده و سپس توسط کارکنان فوریت‌های پزشکی به بیمارستان انتقال می‌دهند.

در این میان لازم به ذکر است نیروهای امدادگر در صحنه و کارکنان فوریت‌های پزشکی در مسیر خدمات‌رسانی به مصدومان صرفا وظیفه ذاتی خود را انجام داده و مسئول اظهارنظر و صحبت افراد نمی‌باشند و در کمک به فرد مذکور که علائم آسیب‌دیدگی در وی دیده می‌شد خدمات‌رسانی درمانی وظیفه زحمتکشان اورژانس و سپس بیمارستان بوده که به خوبی صورت گرفته است.

از خداوند متعال برای همه شهروندان محترمی که در این ایام سوگوار از دست‌دادن عزیزان‌شان هستند صبر جمیل و برای مصدومان حادثه، شفای عاجل مسئلت داریم.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy