Monday, Aug 15, 2022

صفحه نخست » زنان سه نوع ارگاسم دارند؛ «بهمن» چیست؟

orgz_081222.jpgعضلات کف لگن که باعث ارگاسم می‌شوند، به سه روش مختلف حرکت می‌کنند: بهمنی، آتشفشانی، یا موجی

لورا همپسون - ایندیپندنت فارسی

ارگاسم زنانه حسی نیرومند و پیچیده و است (intricate beast)، و پژوهش‌ تازه‌ای حاکی از آن است که زنان درواقع سه نوع ارگاسم متفاوت دارند.

این مطالعه که آن را جیمز فاوس، استاد علوم اعصاب دانشگاه چارلز در پراگ انجام داده است، نشان داد که عضلات کف لگن که باعث ارگاسم می‌شوند، به سه روش مختلف حرکت می‌کنند: بهمنی، آتشفشانی، یا موجی.

[این مطالعه نشان داد که] ارگاسم بهمنی زمانی ایجاد می‌شود که کف لگن دارای [حرکات] کششی بیشتری باشد، که بعد در طول ارگاسم کم می‌شود.

ارگاسم آتشفشان زمانی پدید می‌آید که کف لگن قبل از «انفجار» نهایی دارای [حرکات] کششی کم و منظم باشد.

حال آنکه ارگاسم موج، عبارت است از موج‌های [پی‌در‌پی] کشش و رها شدن عضلات کف لگن.

پروفسور فاوس برای کشف انواع مختلف ارگاسم از ۵۴ زن خواست که از لرزاننده‌ای مجهز به «بلوتوت» به نام «شیر ماده» استفاده کنند.

این مطالعه نشان داد که «موج» رایج‌ترین نوع ارگاسمی بود که شرکت‌کنندگان در این پژوهش به آن رسیدند.

درمجموع ۱۱ زن به ارگاسم «آتشفشان»، ۱۷ زن به ارگاسم «بهمن»، و ۲۶ زن به ارگاسم «موج» رسیدند.

لرزاننده «شیر ماده» طوری طراحی شده است که نیروی انقباض‌های کف لگن را با استفاده از دو حسگر در طرفین خود، تشخیص بدهد. این ابزار با بهره‌گیری از این داده‌ها به تجزیه و تحلیل ضرباهنگ این حرکات می‌پردازد که به تعیین انواع مختلف ارگاسم کمک می‌کند.

مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

در این مطالعه خردمقیاس (small-scale)، زنان چندین بار در خانه با لرزاننده خودارضایی کردند تا داده‌های آن جمع‌آوری شود.

پروفسور فاوس در بیانیه‌ای گفت:«با [همکاری] زنانی که [ابزار آلت مصنوعی] «شیر ماده» را به‌کار می‌گیرند، به انجام مطالعه‌ای درازمدت مشغولیم تا دریابیم که این روندهای مختلف چگونه به صورت ذهنی به مثابه ارگاسم و به شکل سطوحی از لذت تجربه می‌شوند، و تحریکی که آن‌ که عمدتا از کجا می‌آید.»

این پژوهش پس از مطالعه جداگانه‌ای منتشر شده است که ماه گذشته موثرترین موقعیت جنسی را برای ارگاسم زنان کشف کرد.

به گفته یک کلینیک خصوصی زنان در نیویورک، پژوهش مزبور شیوه موسوم به «میسیونری» (missionary) را با بالشی زیر لگن، موثرترین موقعیت [بدن زن برای رسیدن به اورگاسم] می‌داند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy