Sunday, Oct 2, 2022

صفحه نخست » واکنش تند بابک تختی فرزند غلامرضا تختی به پخش کلیپی در تلویزیون جمهوری اسلامی

01_takhti2.jpgتلویزیون جمهوری اسلامی شب گذشته کلیپی از «برای‌های حکومتی» پخش کرد. یکی از این برای‌های نظام، برای «آقاتختی» است. تختی هیچ ربطی به سلطنت پوسیده و بی رحم شما ندارد.

منوتو - پخش این کلیپ با واکنش تند بابک تختی فرزند غلامرضا تختی مواجه شد. او در صفحه فیسبوک خود نوشت:‌ شروین بهترین شعر و موسیقی بعد از ۵۷ را ساخته و حالا معلوم نیست کجاست. نه شهامت دارید آزادش کنید و نه شهامت دارید به دستگیری او اعتراف کنید. حالا هم حق مولف او را دزدیدید و هم از تختی نام می‌برید.⁣

تختی هیچ ربطی به شما نداشت. هیچ شباهتی به سلطنت بی‌رحم اما پوسیده شما نداشت.⁣ در این زمانه که بچه‌های زیبا و دلیر مملکت را به خاک و خون می‌کشید نام از تختی آوردن که سراسر زندگی و وجودش عشق به آنها بود نهایت بی‌شرفی و رذالت است.
بابک تختی، پسر زنده‌یاد غلامرضا تختی، با انتشار متنی در فیس‌بوک، به استفاده از نام پدرش در یک کلیپ حکومتی در صداوسیما، اعتراض کرد و نوشت: «شرمتان بیاد از این بی شرفی. شروین که بهترین شعر و موسیقی پس از سال ۵۷ را ساخته و پیشکش مردم بی پناه کشورمان کرده، معلوم نیست کجاست، نه شهامت دارید آزادش کنید نه شهامت دارید به دست گیریش اعتراف.»
01_takhti.jpg
بابک تختی در ادامه نوشت: «حالا هم حق مولف او را دزدیدید هم از تختی اسم می برید. تختی هیچ ربطی به شما نداشت. هیچ شباهتی به سلطنت بی رحم اما پوسیده‌ی شما نداشت. در این زمانه که بچه های زیبا و دلیر مملکت را به خاک و خون می کشید نام از تختی آوردن که سراسر زندگی و وجودش عشق به آنها بود نهایت بی شرفی و رذالت است. من به جای اینها از همه ی خانواده های داغدار و مردمی که در کوچه و خیابان زیر سرکوب این ماشین جنایتند، عذر می خواهم.
بابک تختی (۱۱ شهریور ۱۳۴۶ در تهران) ناشر و نویسنده‌ است. وی تنها فرزند و بازمانده‌ی غلامرضا تختی و شهلا توکلی است که در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۴۵ با هم ازدواج کرده بودند. یکی از آثار بابک تختی کتاب در جستجوی پدر در باب زندگی پدرش غلامرضا تختی به عنوان «محبوب‌ترین ورزشکار تاریخ ایران» است. همسر وی منیرو روانی‌پور، نویسنده‌ است. فرزندش غلامرضا حاصل این ازدواج است.


Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy