Wednesday, Nov 23, 2022

صفحه نخست » دیدار نمایندگانی از کمیته نروژی ـ ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران و نماینده انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی با سازمان Redd Ba

Redd_-barna.jpgچهارشنبه ۲۳ نوامبر نمایندگانی از کمیته نروژی- ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران و نماینده انجمن خانوادههای قربانیان هواپیمای اوکراینی طبق قرار از پیش تعیین شده برای دیدار با دبیر کل سازمان Redd Barna (سازمان نجات کودکان) در نروژ به دفتر این سازمان واقع در اسلو مراجعه کردند.

در این دیدار نماینده انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمایی اوکراینی آقای البرز صادقی در مورد کودکان کشته شده در پرواز هواپیمایی ۷۵۲ که توسط رژیم جمهوری اسلامی مورد اصابت دو موشک قرار گرفت، توضیح دادند همچنین ایشان شرح کاملی از وضعیت اسفناک مردم ایران در دو ماه گذشته، قتل دولتی مهسا/ژینا امینی و متعاقب آن شروع انقلاب #زن_ زندگی_ آزادی، کشتار کودکان توسط نیروهای سرکوب رژیم در دو ماه گذشته که طبق مستندات به ۵۷ کودک در روزهای اخیر رسیده، توضیح دادند. همچنین درمورد وضعیت کودکان دستگیر و کشته شده‌ای که بدلیل نداشتن مدارک شناسایی قانونی، مرگ و زندانی شدن آنان درهیچ کجا بطور رسمی ثبت نشده است، گفته شد و تاکید شد که این موارد بیشتر در بلوچستان بوده است.
در این جلسه در مورد کشته شد گان اعتراضات جاری که بیشتر از ده درصد آنها زیر سن ۱۸ سال بوده‌اند توضیحاتی داده شد و گزارش و عکس‌های موجود نیز به آنها تحویل داده شد.

همچنین ابراز نگرانی در مورد وضعیت بحرانی و قتل عام در بلوچستان و کردستان و حمله نظامی رژیم در چهار روز گذشته به کردستان و استفاده از سلاح‌های سنگین، ممنوعه و بخصوص بکار گیری نوعی گاز شیمیایی بنام «هگزاکلواتان» که یک نوع گاز اعصاب است برای سرکوب مردم معترض در جوانرود کردستان، طرح شد.

موضوع دیگری که مورد بحث قرار گرفت، استناد به گزارش سی ان ان در باره تجاوز به زندانیان کمتر از ۱۸ سال در زندانها بود و اینکه خانواده‌های دستگیر شد گان اخیر بشدت نگران وضعیت فرزندان زندانی خود هستند که تا بحال با توجه به قطع اینترنت و عدم دسترسی کامل به اطلاعات حدود ۱۵۰۰۰ هزار تن برآورد شده است و تقریبا بیشتراین خانواده‌ها از وضعیت سلامت و نگهداری آنان بی اطلاع هستند و موضوع تجاوز به دختران و پسران بعنوان اهرم فشار در زندانها، علیه فرد زندانی و خانواده‌های آنان توسط رژیم اعمال میشود.

در مجموع بسیار برخورد دبیر کل این سازمان خانم Birgitte Lange عالی و مثبت بود. ایشان قول هرگونه همکاری در این زمینه‌ها را در حد توان و اختیارات خود و سازمانشان، به ما دادند و بسیار از شنیدن این موضوعات ناراحت شدند و حس همدردی عمیقی نسبت به این اتفاقات در ایران و بخصوص کشتار کودکان نشان دادند.

خانم Birgitte Lange تاکید کردند که آنها در ۱۲۰ کشور شعبه دارند ولی متاسفانه در ایران شعبه ندارند ولی علیرغم این موضوع، حتما برای دولت ایران پیام قاطع خود برای قطع کشتار سریع کودکان در ایران را ارسال خواهند کرد.

از ما خواستند که تقاضا و انتظارات خود از آنان بعنوان یک ارگان حمایت گر حقوق کودکان، را بگویم.
ما خواسته‌هایمان را در چند بند و بطور شفاهی بیان و کتباً نیز تحویل دادیم.

• واکنش سریع و فوری در مقابل کشتار کودکان در ایران.
• تماس با نخست وزیر، وزیر امورخارجه و پارلمان نروژ برای دفاع فعال از انقلاب #زن_ زندگی_ آزادی و محکوم کردن کشتار کودکان.
• تقاضا برای محکوم کردن حمله نظامی به شهرهای کردستان که منجر به کشته شدن انسانهای بی گناه و بخصوص کودکان شده و محیط بسیار ناامنی برای آنان ایجاد کرده است.
• جلب حمایت و کمک رسانه‌های نروژ، سیاستمداران و ژورنالیست‌ها برای پخش و انعکاس اخبار انقلاب ایران در رسانه‌ها.
خواسته‌های ما کتباً نیز تحویل آنان شد و قرار شد در راستای این اهداف و خواسته‌های جلسات، برنامه‌های مشترکی برنامه ریزی شود.
در پایان خانم Birgitte Lange پیامی تصویری بسیار زیبا برای مردم ایران به زبان نروژی، فرستادند که در ضمیمه بهمراه عکس در اختیار شما قرار میگیرد.
ارزیابی ما از این دیدار بطور کلی بسیار دلگرم کننده، مثبت و امیدوار کننده است. ایشان و سخنگوی این سازمان با دقت و حوصله به تمام صحبت‌های ما گوش دادند و دیدن عکس‌های کودکان کشته شده ایرانی، آنان را بسیار تحت تاثیر قرار داد.
گزارشات سازمان عفو بین الملل در رابطه با کشتار کودکان در ایران، عکس و اسامی کودکان به زبان نروژی و مستند اتی که میتوانست به درک و شناخت بیشتر وضعیت کودکان در ایران به آنان کمک کند نیز در اختیار آنان قرار داده شد تا در صورت نیاز در نوشتن اطلاعیه و یا بیانیه‌های مورد استناد قرار گیرد.

۲۳ نوامبر ۲۰۲۲

کمیته نروژی ـ ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایرانCopyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy