Friday, Nov 18, 2022

صفحه نخست » انتشار پیام حمیدرضا روحی جوان کشته شده در اعتراضات به نور پهلوی

noor_banner.jpgنور پهلوی، فرزند شاهزاده رضا پهلوی تصویر پیام حمیدرضا روحی را منتشر کرده که چند روز پیش خطاب به او نوشته بود: «نور بر تاریکی پیروز است ملکه قلب‌ها»

واکنش «فارس» به استوری نور پهلوی؛ تغییر«شهادت» حمیدرضا روحی به «فوت»

ایران وایر - خبرگزاری «فارس»،‌ رسانه وابسته به جمهوری اسلامی پس از اینکه «نور پهلوی» پیام «حمیدرضا روحی» به خودش را منتشر کرد، خبر«شهادت» این جوان را به «فوت» تغییر داد.

noorInsta.jpgروز گذشته خبرگزاری فارس خبر از «شهادت جوان دهه هشتادی در تهران» داده بود که «حمیدرضا روحی» نام داشت. «کیانوش سنجری» روزنامه‌نگاری که روز پنجشنبه از زندان اوین آزاد شده بود بامداد امروز با انتشار تصاویر خبر خبرگزاری فارس قبل و بعد از انتشار پیام حمیدرضا روحی نوشت: « بعد از اینکه نور پهلوی پیام حمیدرضا روحی به وی را منتشر کرد، خبرگزاری فارس «شهادت» این جوان دهه هشتادی را به «فوت» تبدیل کرد.»

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

حمیدرضا روحی جوان ۱۸ ساله‌ای بود که شامگاه پنجشنبه در تجمعات اعتراضی محله «شهر زیبا» تهران بنا بر اعلام سایت روزنامه همشهری با «گلوله جنگی‌» کشته شد.

سایت همشهری مرگ او را به معترضان نسبت داده و مدعی شده بود « چندی قبل جان بولتون و برخی مقامات ضدایرانی اعلام کردند «معترضان» در ایران را مسلح کرده اند.»

همشهری منبع ادعای خود را ننوشته است و معلوم نیست بر اساس چه سخنرانی یا گزارش یا خبری ادعا کرده که جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دولت امریکا معترضا را مسلح کرده است.

اغلب خبرگزاری‌های دولتی حمیدرضا روحی را بسیجی معرفی کرده و حتا برگه عضویت او در بسیج را هم منتشر کرده بودند تا اینکه شب گذشته «نور پهلوی»، فرزند شاهزاده رضا پهلوی تصویر پیامی که حمیدر رضا روحی برایش در دایرکت اینستاگرام ارسال کرده بود را منتشر کرد. در این پیام حمیدرضا روحی به زبان انگلیسی برای نور پهلوی نوشته است: «ملکه قلب‌ها! نور بر تاریکی پیروز خواهد شد.» نور پهلوی هم با انتشار این پیام در قالب استوری نوشت که حمیدرضا روحی توسط نیروهای جمهوری اسلامی در خیابان کشته شده. نور پهلوی با خانواده او و «تمام کسانی که در خیابان‌ها برای انقلاب جانشان را به خطر انداخته‌اند» اعلام همبستگی کرد.

جمهوری اسلامی در حال اجرای سناریو خود برای کشته شدن حمیدرضا روحی بود که این حرکت نور پهلوی تا حدود مانع اتفاق شد.

پس از اینکه نور پهلوی این استوری را به اشتراک گذاشت، خبرگزاری فارس در تیتر خبر خود کلمه «شهادت» را به «فوت» تغییر داد. خبرگزاری‌های دولتی و وابسته جمهوری اسلامی روحی‌پور را بسیجی معرفی کرده بودند که توسط معترضان(اغتشاشگران) به «شهادت» رسیده بود.

برخی از آنها مثل «فارس» پس از استوری نور پهلوی در متن اخبار خود تغییراتی دادند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy