Wednesday, Nov 23, 2022

صفحه نخست » ترور افسر ارشدسپاه که در بازداشت ملوان‌های آمریکایی نقش داشت

خبر تکمیلی:

رادیو فردا - سپاه پاسداران از کشته‌شدن یکی از سرهنگ‌های خود در حادثه انفجار بمبِ کنارجاده‌ای در حوالی دمشق، پایتخت سوریه، خبر داد.

همزمان رسانه‌های ایران عکسی از او در کنار علی خامنه‌ای را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد وی در بازداشت ملوان‌های آمریکایی در خلیج فارس در دی ۱۳۹۴ نقش داشته بود.

555.jpg

افسر ارشد هوافضای سپاه در حوالی دمشق ترور شد

بی بی سی - سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای تایید کرده است که یک افسر ارشد هوافضای این نیرو در انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در حوالی دمشق کشته شده است.

در بیانیه شب گذشته سپاه، این فرد سرهنگ پاسدار داوود جعفری، افسر ارشد سپاه معرفی شده است.

سپاه اسرائیل را مسئول کشتن این نیروی ارشد خود دانست. اسرائیل اما واکنشی به این خبر نشان نداده است.

اکنون سپاه اسرائیل را تهدید کرد که «پاسخ این جنایت را دریافت خواهد کرد».

سرهنگ پاسدار داوود جعفری تازه‌ترین متخصص بخش هوافضای سپاه و صنایع نظامی جمهوری اسلامی است که هدف قرار می‌گیرد.

به نظر می‌رسد متخصصان برنامه موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش هدف حملات قرار می‌گیرند.

در یکی از آخرین موارد، علی کمانی از یگان هوافضای سپاه پاسداران انقلاب در خمین در استان مرکزی و محمد عبدوس، از کارکنان هوافضای سمنان در خرداد ماه امسال کشته شدند.

پیش از این حمله‌های منتسب به اسرائیل بیشتر مراکز و افراد مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را هدف قرار می‌داد، اما در هفته‌های اخیر اعضای نیروی قدس سپاه و افراد شاغل در صنایع هوافضا ترور شده یا در شرایط مشکوک جانشان را از دست داده‌اند.

ایران عمدتا مسئولیت این گونه عملیات‌ها را منتسب به اسرائیل می‌داند.

سپاه گفته داوود جعفری افسر هوافضای این نیرو در سوریه حضور مستشاری داشته است.

مقامات اسرائیلی بارها هشدار داده اند که اجازه نخواهند داد سوریه به پایگاه نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شود. ایران می‌گوید در سوریه حضور مستشاری دارد و این نیروها بنا بر درخواست رسمی حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، به این کشور اعزام شده‌اند.

علاوه بر اسرائیل، در ماه‌های گذشته، آمریکا نیز در پاسخ به حملات به پایگاه‌های ائتلاف ضد داعش تحت رهبری این کشور، مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را در عراق و سوریه و به ویژه استان دیرالزور هدف قرار داده بود.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy