Tuesday, Nov 29, 2022

صفحه نخست » ثبت رکورد تازه قیمت آزاد یورو و نرخ رسمی دلار آمریکا در بازار ارز ایران

euro_banner.jpgیورونیوز - نرخ فروش هر یورو در جریان داد و ستدهای روز دوشنبه بازار آزاد تهران با عبور از اوج ثبت شده در مهرماه ۱۳۹۹ رکورد تاریخی جدیدی ثبت کرد.

بانک مرکزی ایران روز دوشنبه نرخ رسمی عرضه اسکناس یورو را با ۱۴۵ تومان افزایش نسبت به روز یکشنبه به ۳۳ هزار و ۳۰۹ تومان رساند. همزمان در بازار آزاد تهران نیز روند صعودی قیمت فروش یورو که از هفته گذشته آغاز شده، ادامه یافت. نرخ فروش یورو طی مبادلات روز دوشنبه تا قله جدید ۳۷ هزار و ۸۰۰ تومانی صعود کرد که ۶۰ تومان بالاتر از رکورد ثبت شده در جریان معاملات هفته سوم مهرماه دو سال پیش بود.

البته تا پایان خرید و فروش‌های روز دوشنبه بازار آزاد ارز تهران، بهای فروش یورو تا ۳۷ هزار و ۴۶۰ عقب‌نشینی کرد.

هر دلار آمریکا نیز روز دوشنبه در بازار آزاد تهران تا ۳۶ هزار و ۱۵۰ تومان صعود کرد ولی با نزدیک شدن به دقایق پایانی مبادلات این روز تا ۳۶ هزار و ۳۰ تومان کاهش یافت، نرخی که ۸۰ تومان بالاتر از بهای ثبت شده در خاتمه مبادلات روز یکشنبه بود.

نرخ رسمی عرضه دلار نیز روز دوشنبه ۳۲ هزار و ۵۹ تومان بود که حکایت از افزایش ۲۰۱ تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته داشت. پیش از این و طی معاملات مهرماه ۱۳۹۹ نرخ رسمی فروش دلار رکورد ۳۱ هزار و ۷۰۵ تومانی را ثبت کرده بود. بدین ترتیب، نرخ رسمی عرضه دلار نیز از روز یکشنبه در حال تجربه بالاترین سطوح تازه خود است.

👈مطالب بیشتر در سایت یورونیوز

با وجود ادامه افزایش نرخ ارز در بازار ایران، تحت تاثیر افت ۱۳ دلار و ۷۰ سنتی قیمت جهانی هر اونس طلا (هزار و ۷۴۱ دلار)، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در معاملات روز دوشنبه بازار تهران پشت مرز ۱۷ میلیون تومان باقی ماند.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy