Saturday, Apr 15, 2023

صفحه نخست » اولین ویدئو و تصاویر از ورود رضا پهلوی به اسرائیل

***

***

رضا پهلوی با بنیامین نتانیاهو دیدار کرد

شاهزاده رضا پهلوی شامگاه دوشنبه ۱۷ آوریل، در حاشیه افتتاحیه مراسم یادبود قربانیان هولوکاست، با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیراسرائیل دیدار کرد.

گیلا گاملی‌ال، وزیر اطلاعات اسرائیل با انتشار عکسی از دیدار شاهزاده رضا پهلوی و نخست‌وزیر اسرائیل، نوشت: «در حاشیه مراسم رسمی روز یادبود قربانیان و قهرمانان هولوکاست در ید وشم، همراه با نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو و شاهزاده رضا پلهوی، فرزند محمدرضا شاه پهلوی.»

net.jpg***

شاهزاده رضاپهلوی بهمراه بانو یاسمین در کنار وزیر اطلاعات اسرائیل در مراسم یادبود هولوکاست

01.jpg0.jpg03.jpg

اسرائیل با سفر رضا پهلوی چه پیامی به جمهوری اسلامی می‌فرستد؟ گفتگو با تورج اتابکی

رادیو بین المللی فرانسه - رضا پهلوی، با انتشار بیانیه‌ای، ضمن اعلام سفر به اسرائیل، بر لزوم برقراری مجدد پیوند دیرین میان دو ملت ایران و اسرائیل تاکید کرد. این سفر که از بعدازظهر روز دوشنبه ۱۷ آوریل، با ورود رضا پهلوی به اسرائیل آغاز شد، با حضور در مراسم یادبود قربانیان هولوکاست و دیدار با متخصصان اسرائیلی در حوزه تکنولوژی در زمینه آب و مقابله با بحران کم‌آبی ادامه خواهد یافت.

رضا پهلوی، بعدازظهر روز دوشنبه ۱۷ آوریل، در توییتر، ضمن اعلام ورود خود به اسرائیل، نوشت: «یاسمین و من در اسرائیل هستیم. خوشحالیم که اینجا هستیم و به تلاش برای ساختن آینده‌ای سرشار از صلح و آبادانی که مردم منطقه ما شایسته آن هستند، متعهدیم».

شاهزاده رضا پهلوی افزوده است: «از فرزندان کورش تا فرزندان اسرائیل، ما این آینده را همراه یکدیگر و با دوستی خواهیم ساخت».

تورج اتابکی، پژوهشگر ارشد تاریخ اجتماعی در هلند، در گفتگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه، ضمن تاکید بر اهمیت سفر رضا پهلوی به اسرائیل، گفت: اهمیت این سفر از این جنبه قابل بررسی است که اسرائیل نخستین کشوری است که در تقابل با جمهوری اسلامی قرار دارد و تقابل جمهوری اسلامی با این کشور در درجه‌ای فراتر از اختلافات تهران با ایالات متحده آمریکا است.

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو بین المللی فرانسه

این پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی، در عین حال، یادآور شد: اسرائیل هم با میزبانی شاهزاده رضا پهلوی، به جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که در برابر مداخلات و حمایت‌های گروه‌های در تقابل با اسرائیل، این کشور هم می‌تواند از اپوزیسیون جمهوری اسلامی حمایت کند.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy