Sunday, Sep 24, 2023

صفحه نخست » فرزند امام جمعه بازداشت‌شده: پدرم «با شوکر و اتوی برقی» شکنجه شده است

torture.jpgصدای آمریکا - فرزند امام جمعه اهل سنت راسک می‌گوید پدرش یک ماه پس از بازداشت همچنان در اداره اطلاعات زاهدان «تحت شکنجه‌های جسمی و روحی» است.

عبدالغفار نقشبندی، فرزند مولوی فتحی محمد نقشبندی روز یک‌شنبه دوم مهر در پیام‌رسان «ایکس» اعلام کرد که مطابق «اخباری که هم‌اکنون پس از گذشت حدود یک ماه از بازداشت» او دریافت کرده، امام جمعه اهل تسنن راسک «در شکنجه‌گاه اداره اطلاعات زاهدان» زیر «شکنجه‌های جسمی و روحی» است.

فرزند امام جمعه اهل سنت راسک روی تصویری از پدرش نوشته که او «با شوکر و اتوی برقی» شکنجه شده است.

او همچنین یادآوری کرده که پیش از این به همراه پدرش در همین نهاد اطلاعاتی «چهار سال شکنجه» شده است.

مولوی فتحی محمد نقشبندی، امام جمعه اهل سنت راسک بعدازظهر روز یک‌شنبه ۲۹ مرداد به اتهام «تشویش اذهان عمومی از طریق سخنرانی‌های کذب، تهمت و افترا به نظام جمهوری اسلامی ایران و اقدام علیه امنیت ملی و تصرف غیر قانونی اراضی ملی» بازداشت شد.

نیروهای اطلاعات و سپاه از طریق مسئولان شرکت نفت چابهار، تلفنی از فتحی محمد نقشبندی خواسته بودند تا برای «بازگشایی سهمیه‌ سوخت خودروهای خانواده‌اش» به چابهار برود، اما او در راه چابهار مورد تعقیب نیروهای حکومتی قرار گرفت و بازداشت شد.

پس از بازداشت این روحانی اهل سنت، روابط عمومی دادگستری استان سیستان و بلوچستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مولوی فتحی محمد نقشبندی در ماه‌های گذشته «مواضع تند و همسو با مخالفان نظام اسلامی داشته» و ادعا کرد که او «در خطبه‌های نماز جمعه و جلسات خود با سخنرانی‌های کذب و به دور از واقعیت مردم را به آشوب و اغتشاشات خیابانی دعوت می‌کرد.»Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy