Monday, Dec 4, 2023

صفحه نخست » انتقاد اکبر گنجی از رضا پهلوی و "سلطنت طلبها"

ganji.jpgاکبر گنجی در توئیتر نوشت:

دست های به خون آلوده را با این لباس ها و عکس ها نمی توان شُست و پاک کرد

رضا و یاسمین پهلوی به دیدار نتانیاهو نخست وزیر افراطی ترین دولت تاریخ اسرائیل رفتند. دولتمردان اسرائیلی این دو را شاه و شهبانوی ایران نامیدند.

به محض آغاز جنگ اسرائیل با فلسطینی ها، رضا پهلوی به شدت از اسرائیل دفاع کرد و فلسطینی ها را محکوم کرد.

وقتی ۱۲۱ کشور جهان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و اکثریت زیادی از مردم آمریکا، کانادا، اروپا، استرالیا و جهان با تظاهرات خواستار آتش بس فوری و قطع حملات اسرائیل به غزه شدند، صهیونیست ها تجمعی برای ادامه جنگ و تداوم بمباران غزه در واشنگتن برگزار کردند.

شاهنشاه با فرمان ملوکانه شهبانو و سلطنت طلبان را به آن تجمع فرستاد تا همراهی کامل خود و خاندان پهلوی با جنایات جنگی و نسل کُشی اسرائیل در غزه را آشکار سازد.

اسرائیل تاکنون بیش از ۱۵ هزار ۵۰۰ فلسطینی را کُشته(که بیش از دو سوم آنها بچه ها و زنها هستند)، بیش از ۴۰ هزار را زخمی کرده، بیش ۱.۵ میلیون نفر از آنان را آواره کرده و بخش های وسیعی از غزه را با خاک یکسان کرده است.

هر کس از هر جنایت و قتل عامی در هر جای جهان؛ الف- اطلاع داشته باشد و ب- آن را تأیید کند، در آن شریک است. اما وقتی در تجمع تجویز بمباران مردم غیر نظامی و کودکان و نوزادان شرکت می کنند، چه باید گفت؟

***

شما چه فکر می کنید؟ دیدگاه خود را دربخش نظرات به اشتراک بگذاریدCopyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy