Tuesday, May 14, 2024

صفحه نخست » به رهبران کشورهایی که می‌گویند در کنار مردم ایران ایستاده‌اند می‌گویم به جای ایستادن لطفا بنشینید

masih.jpgانتقاد مسیح علینژاد از موضع کشورهای غربی در برابر حکومت‌های خودکامه

ایران اینترنشنال - مسیح علینژاد، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در نشست سالانه دموکراسی کپنهاگ از موضع کشورهای غربی در برابر حکومت‌های خودکامه انتقاد کرد و از اعضای جامعه بین‌المللی خواست در برابر دیکتاتورها بایستند.

علینژاد روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت گفت: «ما نمی‌خواهیم رهبران کشورهای غربی ما را نجات دهند؛ ما تنها خواهان آن هستیم که کشورهای غربی دیکتاتورها را از غرق شدن نجات ندهند.»

او تاکید کرد باید از کسانی که در مسیر دست‌یابی به دموکراسی در ایران با جان خود فداکاری می‌کنند، حمایت شود.

علی‌نژاد: من به رهبران کشورهای مختلف که می‌گویند در کنار مردم ایران ایستاده‌اند می‌گویم به جای ایستادن لطفا بنشینید و با متحدان خود تصمیم بگیرید و سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی در قرار دهید:

هفتمین نشست سالانه دموکراسی کپنهاگ روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت در سالن نمایش رویال دانمارک برگزار می‌شود.

در این نشست درباره روابط پیچیده میان فن‌آوری، دموکراسی و آزادی به بحث و تبادل نظر می‌شود.

بنیان‌گذار نشست سالانه دموکراسی کپنهاگ، آندرس فو راسموسن، نخست‌وزیر پیشین دانمارک و دبیرکل پیشین پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است.

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

علینژاد در ادامه سخنرانی خود با اشاره به مرگ الکسی ناوالنی، منتقد برجسته ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه گفت جامعه جهانی پیش از آن‌که دیر شود، باید وضعیت زندانیان سیاسی را مورد توجه قرار دهد.

ناوالنی روز ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ در زندانی در یکی از مناطق قطبی شمال روسیه به طرز مشکوکی جان سپرد.

علینژاد پیش از سخنرانی در نشست کپنهاگ، در مصاحبه‌ای اختصاصی با ایران‌اینترنشنال نسبت به اتحاد دیکتاتورها در روسیه، ایران، چین و کشورهای آمریکای لاتین هشدار داد و از غرب خواست در رویکرد خود نسبت به این کشورها تجدید نظر کند.

او هشدار داد: «تنها راه تغییر در خاورمیانه و جهان، حذف جمهوری اسلامی و حذف دیکتاتورهاست.»Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy