Wednesday, May 15, 2024

صفحه نخست » فعال حکومتی: مردم و کودکان را در زاهدان کشتیم و گزارش دروغ دادیم

basij.jpgعلیرضا کمیلی، دبیر نهاد "اتحادیه امت واحده" که یک نهاد نزدیک به حکومت در راستای پیشبرد تفکرات نظام جمهوری اسلامی است نکاتی را در باره واقعه ۸ مهر سال ۱۴۰۱ (جمعه خونین زاهدان) بیان کرده است. در این روز تعداد زیادی از شهروندان زاهدان، از جمله کودکان با شلیک مأموران حکومتی به بهانه حمله به کلانتری کشته و زخمی شدند.

این در حالی است که کمیلی عنوان کرده که این شهروندان در فاصله ۴۰۰ متری از کلانتری بوده‌اند و به نیمه بالای بدنشان شلیک شده است و گزارش مقامات درباره حمله به کلانتری از اساس دروغ بوده است. علیرضا کمیلی در این باره گفت: «مردم بی‌گناه زاهدان را در این روز کشتند و ابراهیم کوچک‌زایی، فرمانده انتظامی چابهار که به یک دختر در چابهار تعرض کرده بود، در حال حاضر آزاد است.»

طبق اعلام فعالان بلوچ در جمعه خونین زاهدان و خاش بیش از ۱۲۰ نفر توسط عوامل حکومت کشته شدند. در این میان تعدادی از کشته‌شده‌ها کودک بودند. این فعال حکومتی در این ویدیو اذعان می‌کند که از فاصله ۴۰۰ متری به مردم تیر خورده است. مردم را با تیربار سنگین به رگبار بسته بودند. تا کنون حکومت رسماً به این جنایت اذعان نکرده و بابت آن کسی برکنار نشده و برعکس معترضین به جنایت بازداشت و زندانی شده‌اند.

منابع: دویچه وله و تواناCopyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy