Tuesday, Jun 25, 2024

صفحه نخست » افشاگری بی سابقه وزیر راه دولت روحانی

efsha.jpgعباس آخوندی، وزیر راه دولت روحانی در شبکه تلوبیون به افشاگری در خصوص عملکرد کاسبان تحریم پرداخت:

داخلی ها بویینگ و ایرباس را تهدید کردند که به دولت روحانی هواپیما نفروشند!

در آن زمان روزانه ۴۰۰ هواپیما از آسمان ایران عبور می‌کرد که ما این عدد را با ۱۳۵۰ هواپیما رساندیم!

میانگین درامد عبور هر هواپیما از آسمان ایران برای ما ۱۰۰۰ دلار درامد داشت. یعنی ما کمتر از یک سال تمام سرمایه گذاری که انجام داده بودیم برگشت داده میشد.من به فکر این بودم در یک گام بزرگ بتوانیم با هواپیمایی ترکیش، امارات و قطر رقابت کنیم؛ و با خرید ۲۰۰ هواپیما بتوانیم ناوگان را یک دفعه نوسازی کنیم تا در شان ملت بزرگ ایران شود.

ما با بویینگ مذاکره مستقیم کردیم و در تهران هم با هم قرارداد بستیم. کسی باورش نمی‌شد که بوئینگ در تهران با ما قرارداد ببندد

این قرارداد از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۶ تنظیم شده بود.

برای پرداخت این قرارداد پول نقد نداشتیم باید فاینانس بین الملی انجام میشد و بر اساس عملکرد هواپیما قرار بود انجام شود. یعنی از محل عملکرد هواپیما پول کل خرید پرداخت شود.

ما حتی با بویینگ صحبت کردیم اگر نتوانستیم تامین مالی بین المللی کنیم خود بویینگ در این حوزه کمک کند.

همچنین برای خرید ۱۰۰ فروند ایرباس قرارداد بسته بودیم که هنوز این قرارداد وجود دارد.

من فکر نمی‌کردم ایرباس و بویینگ با ایران ایری که ۴۰ سال است با جهان قطع ارتباط است چنین تعاملی انجام دهند این نشان می‌دهد ایران در دنیا معتبر است.

اما بعد از آن یک عده در ایران در زمین اسراییل بازی کردند و ایران را نا امن کردند

مرتب شرکت‌ها را تهدید کردند، در مجلس جشن اتش زدن برجام راه انداختند و همچنین بحث عدم الحاق به اف‌ای تی اف.بویینگ و ایرباس دیدند ریسک این کار‌ها بالاست!Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy