سه شنبه 10 آذر 1383

تئوآنجلو پلوس خواب تلخ را استثنايي در جشنواره سالونيكا دانست، ايسنا

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس فرهنگ و هنر - سينما
فيلم «خواب تلخ»، ساخته محسن اميريوسفي اولين فيلم از سينماي ايران است، كه تاكنون توانسته جوايز اصلي جشنواره سالونيكا را به دست آورد. جشنواره‌اي كه يكي از مهمترين جشنواره‌هاي بين‌المللي در سطح دنيا محسوب مي‌شود.
به گزارش خبرنگار هنري ايسنا، سينماي ايران علي‌رغم حضوري قابل توجه در سال‌هاي اخير در جشنواره سالونيكا، هيچ گاه نتوانسته بود جوايز اصلي اين جشنواره را به دست آورد.
جايزه اسكندر طلايي (جايزه 37 هزار يورويي) و جايزه ويژه تماشاگران، مهمترين جوايز اين جشنواره بودند، كه به خواب تلخ (محسن اميريوسفي) رسيد.
ميكوش يانجو فيلمساز مطرح سينماي مجارستان و رئيس هيات داوران جشنواره فيلم سالونيكا «خواب تلخ» را يك «انشاء» فلسفي و هنرمندانه درباره مرگ و زندگي عنوان كرده است.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

او درباره «خواب تلخ» مي‌گويد: اين فيلم نشاني از ظهور سينمايي متفاوت از ايران مي‌دهد و با اين فيلم سينماي ايران به نظر مي‌رسد وارد مرحله جديدي شده است. استقبال تماشاگران، جوانان و دانشجويان از اين فيلم، به حدي بود كه تماشاگران براي تماشاي آن تا يك متري پرده سينما نشسته بودند.
“تئوآنجلو پلوس“ فيلمساز مطرح سينماي جهان و رئيس جشنواره سالونيكا در ادامه گفت: فيلم ايراني «خواب تلخ» از معدود فيلم‌هاي سال‌هاي اخير است، كه هم توانسته نظرات داوران ميانسال و نه چندان جوان جشنوارها را به دست آورد و هم تماشاگران جوان از آن استقبال كردند.
آنجلو پولوس با اين شرايط خواب تلخ را يك استثنايي در جشنواره سالونيكا دانست.

دنبالک:
http://mag.gooya.com/cgi-bin/gooya/mt-tb.cgi/15045

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'تئوآنجلو پلوس خواب تلخ را استثنايي در جشنواره سالونيكا دانست، ايسنا' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016