Wednesday, Apr 17, 2019

صفحه نخست » واکنش دادستانی به بسته شدن حساب‌های فرماندهان سپاه پاسداران در اینستاگرام

instagram.jpgایران اینترنشنال - با بسته شدن حساب‌های کاربری تعدادی از فرماندهان سپاه از سوی اینستاگرام، گمانه‌زنی‌ها بر سر فیلتر شدن این شبکه مجازی در ایران بار دیگر بالا گرفت.

در همین ارتباط، جواد جاویدنیا، معاون امور فضای مجازی دادستانی کل کشور می‌گوید «اگر دولت کاری نکند، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.»

این مقام اشاره کرد که «یک مرحله دستور قضایی فیلترینگ اینستاگرام به قوت خود باقی است»، اما تاکید کرد که دادستانی ترجیح می‌دهد تکلیف موضوع در شورای عالی فضای مجازی مشخص شود.

معاون امور فضای مجازی دادستانی کل کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از دولت خواست تا «اگر راهی بجز فیلترینگ دارد، روکرده و بر آن اعمال حاکمیت کند.»

جواد جاویدنیا با اشاره به «هزینه کلان» اختصاص یافته برای فیلترینگ هوشمند، عملکرد دولت در این زمینه را ناموفق خواند و هشدار داد که «اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.»

به گفته معاون امور فضای مجازی دادستانی چاره کار در این است که تمام نرم‌افزارهای مجازی و بانک‌های اطلاعاتی آنها باید طبق مصوبات فضای مجازی به کشور منتقل شود و آنها باید متعهد شوند که قانون جمهوری اسلامی را رعایت می‌کنند، «در غیر این صورت مجوزی برای آنها صادر نمی‌شود.»

مخالفان فعالیت شبکه‌های مجازی چون ایسنتاگرام همواره تاکید دارند که نمونه‌های داخلی خوبی در کشور وجود دارد که می‌تواند جایگزین نمونه‌های خارجی شود.

شبکه اجتماعی «اینستاگرام» از روز سه‌شنبه، ۲۷ فروردین حساب‌های کاربری تعداد زیادی از فرماندهان کنونی یا پیشین سپاه پاسداران و همینطور حساب کاربری انگلیسی‌زبان علی خامنه‌ای، رهبری جمهوری اسلامی را بسته است. اقدامی که واکنش‌هایی به همراه داشت.

معاون امور فضای مجازی دادستانی کل کشور بسته شدن شدن «صفحه شخصی بسیاری از مسئولان در اینستاگرام» را «بزرگترین بی‌احترامی به ملت ایران» خواند.

حسین الله‌کرم، از بنیانگذاران گروه تندرو موسوم به «انصار حزب‌الله» هم در واکنش به این اقدام خواستار فیلتر شدن اینستاگرام شد.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com