Sunday, Aug 11, 2019

صفحه نخست » حسن میرکاظمی از لباس شخصی‌های سال ۸۸ بازداشت شد

39AFF8E0-AE69-4668-BE00-BCDD631FB677.jpegزیتون

حسن میرکاظمی٬ معروف به حسن رعیت بازداشت شد.

به گزارش «زیتون» حسن میرکاظمی که از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی و نیروهای لباس شخصی است٬ روز دوشنبه بازداشت شده بود.

حسن میرکاظمی مشهور به حسن رعیت از نیروهای موسوم به لباس شخصی، مدیرعامل کارخانه دنیای فلز، پارسیان فلز البرز و لوح فشرده پارس است.

تصاویر زیادی از میرکاظمی در روزهای اولیه بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در رسانه ها منتشر شد که در آن‌ها میرکاظمی مسلح به سلاح کمری به راهبری نیروی موتورسوار برخورد کننده با معترضان می پرداخت.

ماه گذشته خبرگزاری دولت٬‌ایرنا٬ به نقل از ابراهیم رییسی نوشته بود: «پرونده دستیار دیگر بابک زنجانی در قوه‌قضاییه در حال رسیدگی است که نتیجه آن توسط سخنگوی قوه‌قضاییه اطلاع‌رسانی می‌شود.» رییسی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر «صحت‌داشتن یا نداشتن خبر بازداشت «حسن رعیت» دیگر دستیار بابک زنجانی» گفته است: «مواردی که در این مرحله قابل گفتن بود سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده و انشاءالله کار رسیدگی به پرونده دنبال می‌شود.»

پیشتر ایران وایر به نقل از «عدالت‌خواهان» استان گلستان از بدهی ۳۷ میلیون یورویی حسن میرکاظمی به بانک صادرات این استان خبر داده است.

سایت این گروه «عدالت‌خواه» از حجت‌اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات استان گلستان خواسته که «بطور شفاف» در این خصوص «به مردم پاسخ دهد.»

این سایت پرسیده که «چرا تا امروز به‌طور انقلابی نسبت به مطالبه کلان بانک از حسن میرکاظمی بزرگترین بدهکار بانکی» اقدام نشده است.

در همین زمینه:

سید حسن میرکاظمی مشهور به حسن رعیت کیست؟

ایران بریفینگ / روزهای گذشته و با پخش شایعه نامه تهدید آمیز صادق آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضائیه و رئیس فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام نام حسن میر کاظمی به کرات شنیده شده .

اکبر طبری که از بلند پایگان قوه قضائیه در زمان آملی بود در بازداشت قوه قضائیه ظاهرا به ارتباطات مالی در پرونده فسادش به حسن میر کاظمی هم اشاره می کند و با بازداشت او بود که حلقه فساد به آملی نزدیکتر شد و صحبت آن نامه تهدید آمیز از شایعه به شیاع رسید .

999888.jpgحسن میر کاظمی اولین بار با عکسی در اعتراضات سال ۸۸ مشهور شد ، سوار بر موتور و در حالی که کلت کمری اش را در دست داشت ، چندی بعد در همان شلوغی ها نامه ها و عکسهایی از ارتباطات وی با بابک زنجانی و چند شرکت نیمه دولتی منتشر شد .

اینکه او بر سر آن کلت کشی و سرکوب ها به دایره خودی ها رسیده و اکنون در کنار بابک زنجانی است و یا از پیش هم خودی بود زیاد مشخص نشد ، اما از آن به بعد همواره عکس ها و اخباری از او در کنار مداحان حکومتی همچون محمود کریمی یا سرمایه داران حکومتی همچون سید هادی رضوی و یا بابک زنجانی و ... دیده می شد .

مطالب بیشتر در سایت ایران بریفینگ

حالا در روزهای گذشته خبر می رسد که حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت با ۱۷ قلاده ببر در باغ شخصی‌اش دستگیر شد.

البته احتمال بازداشت حسن رعیت از سال‌ها پیش مطرح شده بود، از زمانی که ابراهیم رئیسی معاون قوه قضاییه بود و حالا که پنج ماه از ریاست او بر این قوه می‌گذرد شایعه‌ی بازداشت منتشر شده است.

هنوز البته خبر دستگیری و بازداشت میرکاظمی تایید نشده است و حتی گفته می شود اکبر طبری نیز آزاد و در یک بیمارستان در تهران بستری است .

حسن رعیت کیست؟

حسن میر کاظمی یا رعیت را پیشتر بابک زنجانی اینگونه تعریف کرده بود : از بسیجیان فداکار اقتصادی و از دوستان و تجار خوب .

رسانه‌ها البته از حسین شیرازی‌منش و حسین میرکاظمی (حسن رعیت) به‌عنوان دستیاران بابک زنجانی نام برده بود.

سال ۹۲ ایرنا در این رابطه نوشت: «ح. ش. [حسین شیرازی‌منش]در سال ۱۳۸۸ به اتفاق ح. م. [حسین میرکاظمی]مشهور به رعیت بعنوان عضو هیات مدیره پروژه تجار کیش انتخاب شده بودند که بعد از بحران مالی این پروژه بابک زنجانی وارد شد و علاوه بر تملک پروژه کیش، از این دو نفر بعنوان دستیاران خود استفاده کرده است ح. ش. چند روز پیش در دفتر کارش در تهران بازداشت شد و شنیده‌ها حاکی از این بود که ح. م. دیگر دستیار ارشد بابک زنجانی هم بازداشت شده است.»

حسین رعیت واسطه آشنایی سعید مرتضوی و بابک زنجانی

روزنامه شرق پیش از این در مورد آشنایی سعید مرتضوی و بابک زنجانی، به نقل از مرتضوی نوشته بود: «من اصلا ایشان را نمی‌شناختم و شرکتش را هم نمی‌شناختم. یکی از دوستان به نام آقای کاظمی (حسن رعیت) که نیروی ارزشی بسیار مورد اعتمادی است که با ایشان دوست است تماس گرفت و ایشان را معرفی کرد.»

اگر بازداشت میر کاظمی صحت داشته باشد بی شک دایره برخورد با مفسدان مالی به سپاه پاسداران که میر کاظمی ارتباطات گسترده ای با حداقل بنیاد تعاون سپاه دارد در قوه قضائیه هم خواهد رسید و با توجه به نزدیکی رئیسی به سپاه پاسداران این بازداشت عجیب و دور از ذهن می باشد.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com