Saturday, May 23, 2020

صفحه نخست » معترضان در اهواز هدف گلوله پلیس قرار گرفتند + فیلم

ahvaz_052320.jpgایران اینترنشنال - روز شنبه سوم خرداد گروهی از مردم منطقه غيزانيه در اهواز برای اعتراض به قطع شدن آب، جاده اصلی این منطقه را مسدود کردند. بر اساس فیلم ها و گزارش‌های منتشر شده ماموران به سمت معترضان تیراندازی کردند.

بر اساس گزارش‌ها، در حمله ماموران امنیتی چند نفر از جمله يك كودک مجروح شدند. بخش غيزانيه در مسیر جاده قدیم ماهشهر و در ۴۵ کیلومتری شهر اهواز قرار دارد.

گزارش‌ها همچنین از این حکایت دارند که روز دوم خرداد نیز تعدادی از کارگران معترض شهرداری منطقه ۶ اهواز در حمله نیروهای یگان ویژه مجروح شدند.

كارگران خدمات شهردارى منطقه ۶ اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوقشان طبق مصوبه شوراى عالی كار و همچنین پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده خود در چند روز گذشته دست از کار کشیده‌اند.

وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، هم خبر داد که کارگران شهرداری مناطق ۴، ۵ و ۶ اهواز در چند روز اخیر دست از کار کشیدند و زباله‌های این مناطق را جمع آوری نکردند.

گفته شده که شهرداری روز اول خرداد تعدادی کارگر جدید را بر سرکار آورده که با اعتراض کارگران قدیمی مواجه شده است.

بر اساس گزارش‌ها، پس از این اعتراض، نیروهای یگان ویژه با درخواست علیرضا عالی‌پور، معاون خدمات شهری اهواز، به کارگران حمله و تیراندازی کرده‌اند.

طبق این گزارش‌ها، تعدادی از کارگران بر اثر شلیک گلوله مجروح شده و یکی از کارگران به نام رضا شریفی نیز بازداشت شده است.

همچنین گزارش شده که نیروهای امنیتی با تعدادی از این کارگران تماس گرفته و آنان را تهدید کرده‌اند.

با این حال علیرضا عالی‌پور، معاون خدمات شهری اهواز، گفت که یکی از کارگران به خودروی نیروهای پلیس «خسارت زده است».

او اعلام کرد که «اعتراض‌های کارگران در شهرداری اهواز به یک جریان مشکوک تبدیل شده به گونه‌ای که در چند مورد اخیر بدون هیچ‌گونه زمینه‌ای این کارگران دست از کار کشیدند».

پیش از این نیز مقام‌های جمهوری اسلامی برخی از اعتراضات صنفی در ایران را «مشکوک» و «طراحی شده توسط دشمن» خوانده‌اند.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy