Monday, Sep 25, 2023

صفحه نخست » صحبتهای تکاندهنده دکتر سهرابی درباره معلول سازی معترضان

24-9.jpgایران وایر - دکتر سهرابی صحبت‌هایش را با آسیب‌دیده‌هایی که تلاش می‌کرد نجات‌شان دهد، ادامه می‌داد: «با جوانی برخورد داشتم که می‌گفت با کلت به ساعدش زدند. نتوانستم کاری برای او کنم. فرستادمش بیمارستان. احساس کردم استخوان‌اش هم شکسته است، متورم، توام با خونریزی شدید.

آن‌قدر متورم بود که نمی‌شد نبض عروقش را لمس کرد.»‌ او با آسیب‌دیدگان چشمی هم برخورد داشت، همان‌ها که ساچمه خورده بودند: «چند نفری دیدم که ساچمه‌های پلاستیکی چشم را پاره نکرده بود، ولی ضربه سطحی باعث خونریزی و آسیب به شبکیه چشم شده بود، اما ساچمه‌های سربی به داخل کره چشم نفوذ کرده بودند. افراد بسیاری هم شانس داشتند که با فاصله یک سانتی‌متری چشم‌شان ساچمه خورده بودند.» او از کودکی ۱۳ یا ۱۴ ساله یاد می‌کند که سه ساچمه در نیم‌ سانتی‌متری چشم‌اش خورده بود.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

بخشی از گزارش و مصاحبه با دکتر «محسن سهرابی»، پزشکی که در دوران اعتراضات سراسری به مداوای آسیب دید‌گان پرداخته است و در این مصاحبه شهادت می‌دهد که نیروهای سرکوب، چطور بی‌رحمانه، تن معترضان را به خاک و خون کشیدند.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy