Tuesday, Oct 3, 2023

صفحه نخست » هویت قربانی ۱۶ ساله حجاب اجباری مشخص شد

irna.jpgآرمیتا گراوند؛ ایرنا والدین دختر بی‌هوش شده در مترو را جلوی دوربین برد

ایران وایر - پس از گذشت دو روز٬ هویت قربانی ۱۶ ساله حجاب اجباری مشخص شد. او «آرمیتا گراوند» از اهالی کرمانشاه است.

سازمان حقوق‌بشری «هه‌نگاو» ضمن اعلام این خبر تایید کرد که آرمیتا گراوند «در اثر ضرب‌‌وجرح ماموران ویژه حجاب اجباری در متروی تهران، به حالت کما رفته و در "بیمارستان فجر" نیرو هوایی تهران تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد.»

پیش‌تر «ایران‌وایر» خبر داده بود که این نوجوان با علایم «ضربه به سر» (هد تروما) و آثار آشکار ضرب‌وجرح به بیمارستان «فجر» نیروی هوایی در خیابان «پیروزی» منتقل شده و به گفته دو منبع آگاه، این دانش‌آموز در کما است.

از سوی دیگر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، ویدیوهایی از والدین و یکی دیگر از بستگان آرمیتا، بدون ذکر نام و هویت این نوجوان، منتشر کرد.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

در این ویدیو مادر آرمیتا با «لکنت زبان و بدون اطمینان» از افت فشار خون دخترش صحبت می‌کند. منابع ایران‌وایر روز گذشته از فشار بر خانواده و اضطراب آن‌ها خبر داده بودند.

در ویدیو خبرگزاری ایرنا، درحالی‌که مادر آرمیتا تاکید دارد دخترش با اورژانس به بیمارستان منتقل شده، پدرش اما می‌گوید او را با آژانس به بیمارستان انتقال داده‌اند.

در ادامه پدر، مادر و فردی که به عنوان «یکی از بستگان» آرمیتا معرفی می‌شود نیز تاکید می‌کنند که «همه فیلم‌های مترو را دیده‌اند و اخبار منتشر شده مبنی‌بر ضرب‌و‌شتم او حاشیه است.»

تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته ایستگاه متروی شهدا اما تاکنون برای افکار عمومی منتشر نشده است.

ویدیوی مربوط به «اعترافات اجباری» خانواده آرمیتا گراوند، بارها تقطیع شده است. همچنین ایران‌وایر مطلع شده است که خانواده این دانش‌آموز ۱۶ ساله به شدت از سوی نهادهای امنیتی تحت فشار هستند.

پیش‌از این، بارها از متروها تصاویری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های حکومتی ایران منتشر شده که در آن‌ها ماموران و نیروهای لباس شخصی، به دفعات به زنان بدون حجاب تذکر می‌دهند و گاه این تذکرات به درگیری‌های لفظی و فیزیکی منجر شده است.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy