Friday, Mar 1, 2024

صفحه نخست » آخرین اخبار از برگزاری انتخابات + "حرکت معنی دار" آیت‌الله خامنه‌ای

elections.jpgقرار است در این انتخابات ۲۹۰ نفر نماینده از ۲۰۸ حوزه انتخابیه به مجلس ایران وارد شوند. همچنین برای ۸۸ کرسی مجلس خبرگان رهبری هم ۱۴۴ کاندیدا به رقابت خواهند پرداخت، که یعنی برای هر کرسی این مجلس کمتر از دو نفر کاندیدا وجود دارد.

اخبار و تصویرهایی از چند استان ایران که برای ایندیپندنت فارسی فرستاده شده است تایید می‌کند که ساکنان شمار زیادی از شهرهای ایران دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری را تحریم سراسری کرده‌اند و تعداد بسیاری از شعب رای‌گیری در این مناطق خالی از حضور رای‌دهندگان است.

آمار رسمی: تاکنون ۲۵ درصد واجدین شرایط در مشهد رای داده‌اند

ایران اینترنشنال - محسن داوری، فرماندار مشهد گفت که طبق تعرفه مصرف شده تا ساعت ۱۴ روز جمعه، بیش از یک‌چهارم واجدین در این شهر شرایط رای دادند.

زمان رای‌گیری در شعب اخذ رای سراسر ایران تا ساعت ۲۰ تمدید شده است.

رضا پهلوی انتخابات جمهوری اسلامی را «غیرواقعی و فریب بزرگ» خواند

رضا پهلوی انتخابات جمهوری اسلامی از سال ۱۳۵۸ را «غیرواقعی و فریب بزرگ برای مشروعیت‌بخشی به رژیم نامشروع» خواند.

او در پیامی نوشت: «مردم ایران، بعد از ۴۵سال آزمون و خطا، به این آگاهی باارزش رسیده‌اند که هرآنچه مربوط به سیرک انتخابات رژیم است، از نمایشی که برای خبرنگاران و دوربین‌های‌شان تدارک می‌بینند، تا نتایجی که اعلام می‌شود، تماما غیرواقعی و تقلبی است.»

شاهزاده پهلوی افزود: «ملت ایران، امروز، با نه بزرگ خود به جمهوری اسلامی، بار دیگر نشان دادند که جز به سرنگونی خامنه‌ای و رژیم شکست‌خورده‌اش نمی‌اندیشند، و آینده آزاد و مرفه خود را پس از سقوط جمهوری اسلامی در یک ایران سکولار، یکپارچه و دموکراتیک جستجو می‌کنند.»

قطع تماس‌های تلفنی توماج صالحی در زندان به دلیل دعوت به تحریم انتخابات

صفحه توماج صالحی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد پس از انتشار پیام این رپر معترض زندانی در خصوص تحریم انتخابات، تماس‌های تلفنی او با دستور وزارت اطلاعات قطع شده است.

توماج صالحی یازدهم اسفند ۱۴۰۲ از زندان دستگرد اصفهان نوشت: «نتیجه این «انتخابات نمایشی» قبل از اعلام آشکاره، هم آمار تقریبی تک رقمی شرکت کننده‌ها و هم آمار تقلبی که وزارت کشور قراره اعلام کنه، نکته اینجاست که این بار آمار تقلبی و نمایش‌ها حتی در طرفدارهای رژیم بی‌تاثیره، چرا؟ چون ما توی ۱۹۸۴ جورج اورول زندگی نمی‌کنیم. امروز هیچ پرده‌ای از چشم‌های تیزبینِ مردمِ ما در امان نیست و همین مردم بی‌پروا و بدون لکنت چنان حقیقت رو به روی دسته دست بر چشم گذاشته میارن که اونها هم توان نادیده گرفتن حق را نخواهند داشت. این یکی از نشانه‌های پیروزی انقلاب ۱۴۰۱.»

آمار رسمی: تاکنون ۱۰ درصد واجدین شرایط در استان لرستان رای داده‌اند

احسان یاوری، رییس ستاد انتخابات لرستان، گفت که تاکنون ۱۵۰ هزار تعرفه، معادل ۱۰ درصد واجدین شرایط، در این استان مصرف شده است.

رسانه‌های ایران اعلام کردند که زمان رای‌گیری در شعب اخذ رای سراسر کشور، تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

در دوره پیشین انتخابات مجلس شورای اسلامی کمتر از نیمی از واجدان شرایط، رای‌ دادند.

گزارش‌های مردمی از خلوت بودن مراکز رای‌گیری

یکی از شهروندان اصفهان با ارسال ویدیویی به ایران‌اینترنشنال، حوزه رای‌گیری خلوتی را نشان می‌دهد و با طعنه می‌گوید: «صف میلیونی جمعیت را ببینید. آدم می‌ترسد زیر دست و پا له شود.»


***

آمار رسمی: آمار مشارکت در کردستان ۲۵ درصد است

پرویز مهتابی، رییس دفتر شورای نگهبان در کردستان گفت: «آمار مشارکت مردم استان در انتخابات به ۲۵ درصد رسیده است.»

ستاد انتخابات کشور خبر داد رای‌گیری در سراسر ایران تا ساعت ۲۲ تمدید شده است.



Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy