Tuesday, Jun 11, 2024

صفحه نخست » نظام از مهندسی انتخابات به پزشکی و جراحی انتخابات روی می‌آورد، مهرزاد نکوروح جم

Mehrzad_Nekourouh.jpgبه جمع کاندیداهای انتخاباتی یا همان انتصابات نمایشی و مضحک، یک اصلاح طلب باز راه یافت تا مجددا عمق و مساحت "پوپولیسم" را بتوانیم با دقت و با سند بسنجیم*!

و بدانیم کدام پوپولیست‌ها تا کجاها یا ناکجاها آدرس اشتباه می‌دهند و همیشه بظاهر کنار مردمند تا همه ما را به گم راهی و بن بست دعوت کنند تا باز گرفتار گله گرگ‌ها شویم!
و بدانیم چه درصدی از مردم عزیزمان هنوز آماده بازیچه قرار گرفتن این پوپولیست‌های قهار میباشند.
تکرار قول‌های واهی و توهم زا و مأیوس کننده برای ایجاد امیدهای پوچ تنها از عمق پوپولیسم و فریب جمعی حکایت دارد:
اینها همه به مثابه هنرپیشه‌های "خوشگل و سکسی" هستند تا سینما‌ها (صندوق رای) را پر کنند...
ولی بهتر است سناریوی از پیش نوشته شده و تکراری را بخوانیم اگر مایلیم باز گرفتار و طعمه گرگ‌های درنده نشویم و ۸ سال دیگر، خاک سیاه تر از امروز بر سر خودمان، بیش از این نکوبیم:
پزشکیان برای باز گرداندن حتی چند درصد از مردم به صندوق‌های ننگ، هنرپیشه خوبی تشخیص داده شد ولی این سناریوها را کارگردان علی خامنه‌ای چند بار باید تکرار کند تا برخی از ما درس بگیرند؟
بنابراین ما هم ناچارا تکرار میکنیم:

اولا چگونه کاندیدایی که حاضر به تمکین مقابل دیکتاتوری رهبر ج ا و شورای نگهبان و دیگر نهادهای فاشیستی وی میباشد، می‌تواند قولی و امیدی حقیقی و پراگماتیک به مردم بدهد؟
دوما تنها در دمکراسی و جمهوری حقیقی و در صورت دستیابی به آزادی کامل سیاسی و فقط با کنترل و قدرت حقیقی مردم، میتوان به صندوق‌های رای مراجعه نمود.
چنین امری در سایه هیچ دیکتاتور یا حتی فردی ممکن نیست!
صراحتا توصیه میکنم بدن زخم خورده مان را به چنین پزشکانی نسپاریم و از جراحات بیشتر فیزیکی و روحی جدا پیشگیری کنیم.
*: لینک نظرخواهی آزاد و حقیقی را هم فراموش نکنید تا بیش از این بازیچه حاکمیت و مزدوران متعددش نشویم: https: //t. me/populismir/۳۲۴۳
لطفا توجه نمایید: این نظر سنجی تا روز انتخابات ادامه خواهد داشت تا ارقام آن تا روز انتخابات موثق و دقیق و روز بروز باشند.
چنانچه می‌توانید رای و نظر خود را تغییر دهید تا نتایج، تا روز انتخابات، دقیق و بروز بماند و قابل بهره برداری و مقایسه خصوصا با ارقام‌ جعلی و مهندسی و جراحی شده‌ی حکومتی باشند. به امید پیروزی هرچه سریع تر مردم و انتخابات حقیقی برای انتخاب مسئولان‌ مردم سالار


در این باب سئوال چالشی خوبی بدست نویسنده رسید که خالی از لطف نیست:
"با درود و وقت بخیر
روی سخنم با نویسنده این مطلب جناب مهندس مهرزاد نکورو است
پوپولیسم یک رویکرد سیاسی است که خود را مدافع "مردم عادی" در مقابل نخبگان سیاسی، اقتصادی، یا فرهنگی معرفی می‌کند. این رویکرد می‌تواند در قالب‌های مختلف و در زمینه‌های مختلف سیاسی ظاهر شود، از چپ‌گرا تا راست‌گرا. ویژگی‌های مشترک پوپولیسم عبارتند از:
تقسیم‌بندی جامعه به دو گروه: "مردم خوب" در مقابل "نخبگان بد":
پوپولیست‌ها معمولاً جامعه را به دو دسته‌ی بزرگ تقسیم می‌کنند؛ "مردم" که معمولاً به عنوان طبقه‌ی کارگر، فقرا، یا دیگر گروه‌های حاشیه‌ای تعریف می‌شوند، و "نخبگان" که شامل سیاستمداران، ثروتمندان، رسانه‌ها و غیره می‌شوند.
انتقاد از نخبگان و نظام‌های موجود:
پوپولیست‌ها معمولاً نقدهای شدیدی به نخبگان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وارد می‌کنند و ادعا می‌کنند که این نخبگان منافع خود را بر منافع مردم ترجیح می‌دهند.
ساده‌سازی مسائل پیچیده:
پوپولیست‌ها غالباً مسائل پیچیده سیاسی و اجتماعی را به شکل ساده‌ای بیان می‌کنند و راه‌حل‌های سریع و جذابی پیشنهاد می‌دهند که ممکن است در عمل کارایی نداشته باشد.
استفاده از زبان و ارتباط مستقیم با مردم:
پوپولیست‌ها معمولاً از زبان ساده و ارتباطات مستقیم مانند تجمعات عمومی، رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات مردمی برای ارتباط با حامیان خود استفاده می‌کنند.
چه کسی را می‌توان پوپولیست دانست؟
کسانی که به طور فعال از این روش‌ها و رویکردها استفاده می‌کنند، به عنوان پوپولیست شناخته می‌شوند. برای مثال، دونالد ترامپ در ایالات متحده و محمود احمدی نژاد در ایران به عنوان نمونه‌های بارز پوپولیست‌ها شناخته می‌شوند. در اروپا، مارین لو پن در فرانسه و ماتئو سالوینی در ایتالیا نیز به عنوان رهبران پوپولیست شناخته می‌شوند. این رهبران اغلب با شعارهایی که وعده حمایت از "مردم عادی" در مقابل "نخبگان بد" می‌دهند، به قدرت می‌رسند. پوپولیسم می‌تواند هم نتایج مثبت و هم منفی داشته باشد. در مواردی، ممکن است به برجسته کردن مشکلات واقعی و نیاز به اصلاحات کمک کند. اما در بسیاری از موارد، ممکن است به سیاست‌های قطبی‌کننده، ناپایدار و حتی خطرناک منجر شود که در درازمدت به ضرر جامعه باشد.
با این مقدمه، سوالی که باید از جناب مهندس مهرزاد نکورو پرسید:
*طبق چه شواهد و سندی آقای پزشکیان پوپولیست است؟

پاسخ به این پرسش عالی:
تعریف شما دوست عزیز نسبتا صحیح میباشد اما این تعریف اکادمیک، قدیمی و ناکامل است!
چنانچه پوپولیسم نوین پدیده‌ای بسیار پیچیده است که در جوامع دمکراتیک و در جوامع استبدادی نسبتأ متضاد میباشد.
بدین معنی که پوپولیسم در دمکراسی‌ها، علیه نظم و نظام دمکراتیک صحبت و عمل می‌کند حال آنکه در نظام‌های استبدادی، پوپولیست‌ها بنفع حاکم و نظم و نظام وی صحبت و عمل می‌کنند!

بنابراین داده‌ها، پوپولیسم نوین را می‌توان در عملکردهای آنتی دمکراتیک و بنابراین آنتی مردم سالاری تعریف و خلاصه نمود:
چنانچه عملکردهای پوپولیستی از چندین نوع میباشند و هدفشان بطور معمول رسیدن به حکومت با دروغ و فریب مردم و موج سواری میباشد.
چنانچه در جوامع دمکراتیک احزاب و سیاست مداران پوپولیست متعددند. و گاه خود جزو الیت یا نظام یا "نخبگان سیاسی، اقتصادی، یا فرهنگی" که نام برده‌اید، میباشند!
و اما، بنا بر این داده‌ها پوپولیسم هیچگاه نتایج مثبتی ندارد و این از تعریف‌های بسیار اشتباه رایج بین ایرانیان است!
حال برسیم به جناب پزشکیان که موضوع پرسش آخر شما دوست عزیز است:
همانطور که در مطلب فوق، که به آن پاسخ داده‌اید، اشاره کامل و استدلال کردم دکتر پزشکیان در نظام استبداد دینی و فاشیستی ج ا که می‌داند در ۴۵ سال، بیلان آن شکست هر نوع تلاش اصلاح طلبی بوده، چطور می‌خواهد در ساختار استبدادی ج ا و زیر سایه ولایت مطلقه خامنه‌ای و قصابان و متجاوزان نظام ج ا، قولی پراگماتیک و اساسی به مردم بدهد؟ و اصولا پزشکیان که ۴۵ سال است جزو انقلابی‌ها و حکومتی هاست در این ۴۵ سال به چه نتایج و اصول دمکراتیکی برای مردم ایران دست یافته؟
آیا جز این است که بگوییم کلیه شرکا و حامیان حاکمیت فاشیست در جنایات و غارت‌ها و خیانت‌ها هم از نظر حقوقی هم از منظر حقیقی شریکند؟
آیا بر آگاهان پنهان است که با این "دستکاری" افکار عمومی (پوپولیسم)، نظام برای خود، مجددا آرای مردم و مشارکت در انتخابات میخرد؟
و پزشکیان خواسته یا ناخواسته مجددا بازیچه این بازی ننگین خامنه‌ای و اتاق‌های فکر وی می‌گردد؟
بنابراین، ثبت نام وی، حمایت وی از نظام، سخنان و شعارهای وی، پایبندی وی به ولایت فقیهی که دست در خون و پیکر پاره پاره این مردم و این کشور دارد... نشان از پوپولیسم و دروغ و حیله است یا از دمکراسی خواهی و مردم دوستی و مردم سالاری طلبی؟

مهرزاد نکوروح جم

*: لینک نظرخواهی آزاد و حقیقی را هم فراموش نکنید تا بیش از این بازیچه حاکمیت و مزدوران متعددش نشویم: https://t.me/populismir/3243
لطفا توجه نمایید: این نظر سنجی تا روز انتخابات ادامه خواهد داشت تا ارقام آن تا روز انتخابات موثق و دقیق و روز بروز باشند.
چنانچه می‌توانید رای و نظر خود را تغییر دهید تا نتایج، تا روز انتخابات، دقیق و بروز بماند و قابل بهره برداری و مقایسه خصوصا با ارقام‌ جعلی و مهندسی و جراحی شده‌ی حکومتی باشند. به امید پیروزی هرچه سریع تر مردم و انتخابات حقیقی برای انتخاب مسئولان‌ مردم سالارCopyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy