Tuesday, Jul 9, 2024

صفحه نخست » پلمپ دفتر ترکیش ایرلاین به‌دلیل عدم رعایت پوشش اجباری

9-1.jpgایران وایر - در ادامه سرکوب حامیان حق پوشش اختیاری، دفتر هواپیمایی ترکیه، «ترکیش ایرلاین»، پلمب شد.

پلمب دفتر هواپیمایی ترکیه ساعتی پس از مکالمه رییس‌جمهوری ترکیه و «مسعود پزشکیان» صورت گرفت. «ابراهیم سوزنچی»، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در حساب کاربری‌ خود در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «اردوغان زنگ زده و یکساعت با رییس‌جمهور منتخب صحبت کرده که انشاءلله روابط رو حسنه کنیم. همین امروز اماکن رفته دفتر ترکیش ایرلاین رو به‌دلیل حجاب پلمپ کرده؛ حتما تصادفی بوده...»

به‌دنبال اعتراضات سراسری «زن٬زندگی٬آزادی» در سال ۱۴۰۱ ، ابعاد اعتراض مدنی زنان علیه حجاب اجباری گسترش یافته است. جمهوری اسلامی نیز تلاش کرده است تا با تشدید اقدامات تنبیهی با این رویکرد اعتراضی زنان مقابله کند.

در ماه‌های گذشته گزارش‌های متعددی درباره توقیف رسانه‌های خبری و سایت‌های اقتصادی و احضار و بازداشت مدیران آن و هم‌چنین پلمب مراکز تفریحی و صنفی به‌ویژه در ارتباط با حجاب اجباری منتشر شده است.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

در همین زمینه، مجلس شورای اسلامی ۲۹شهریور، لایحه «عفاف و حجاب» را که مجازات‌ها و جریمه‌های متعدد و سنگین برای مخالفان حجاب اجباری در نظر گرفته بود‌، بعد از آن که ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیون ویژه‌ای نهایی شد،‌ تایید کرد.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy