پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392   صفحه اول | درباره ما | گویا

پرخواننده ترین ها

دیدنیها >> رویترز غلط کرد، گفت دیپلمات ایرانی بازداشت شده است! (تصویر)

-----------------------------------------------------------

روزنامه بهار - خبرگزاری رویترز ادعا کرده که یک دیپلمات ایرانی اواخر اسفند سال گذشته در تهران بازداشت شده است. این خبرگزاری در حالی خبر بازداشت «باقر اسدی» دیپلمات 61ساله ایرانی و از اعضای برجسته دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک را منتشر کرده که تاکنون هیچ منبع یا مقام داخلی بازداشت او را تایید نکرده است.

به گزارش رویترز باقر اسدی از مقامات ارشد دبیر خانه گروه D8 متشکل از کشور‌های در حال توسعه در استانبول است. او در سال 2003 توسط کوفی عنان دبیرکل وقت سازمان ملل به عنوان یکی از افراد برجسته در ارتباط با جامعه مدنی مطرح شده بود. رویترز ادعا کرده این دیپلمات مرتبط با اصلاح‌طلبان ایران حدود یک ماه و نیم پیش (نیمه مارس) در تهران بازداشت شده است. در این خبر آمده که اخبار دستگیری باقر اسدی توسط یکی از منابع نزدیک به این فرد که نخواسته نامش فاش شود در اختیار این خبرگزاری قرار داده شده است. رویترز در خبر خود اعلام کرده دفتر نمایندگی دیپلماتیک ایران در سازمان ملل متحد به درخواست‌ این خبرگزاری برای توضیح درباره این خبر پاسخی نداده‌ است. همچنین این خبرگزاری مدعی شده که ای‌میل‌هایی برای پرسش درباره صحت این خبر به وزارت کشور و وزارت امور خارجه ایران ارسال کرده است که در پاسخ ای‌میل‌هایی مبنی بر پر شدن صندوق دریافت ای‌میل ویژه این دو وزارتخانه دریافت کرده است که قادر به دریافت ای‌میل جدیدی نبودند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی: رویترز غلط کرد
احمد بخشایش ‌اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با «بهار» با اعلام بی‌اطلاعی از بازداشت دیپلمات ایرانی گفت: معمولا بازداشت یک دیپلمات یا به دلیل تخلفی است که در کشوری که ماموریت دارد انجام داده است، یا بحث سیاسی مثلا راجع به موضوع اصلاح‌طلبان است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر خبر رویترز که «بازداشت باقر اسدی به دلیل شرکت در اعتراضات پس از انتخابات 88 بوده است» افزود: چهار سال از این موضوع می‌گذرد؛ ضمن این‌که ایران یک کشور آزاد است یعنی هرکسی هر حرفی می‌خواهد می‌زند. از طرفی دستگاه امنیتی نمی‌آید بعد از چهار سال یک اصلاح‌طلب را بازداشت کند. اردستانی پس از پیگیری موضوع بازداشت این دیپلمات در گفت‌وگویی مجدد به «بهار» گفت: موضوع بازداشت دیپلمات ایرانی را پیگیری کردم و مسئولان وزارت خارجه هم نسبت به بازداشت چنین فردی اظهار بی‌اطلاعی کردند و گفتند اصلا چنین خبری به ما اعلام نشده است. وی با مبهم بودن اصل خبر خبرگزاری رویترز گفت: فکر می‌کنم باید این خبر اشتباه باشد و رویترز غلط می‌کند چنین خبری را منتشر می‌کند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016