سه شنبه 11 آذر 1393   صفحه اول | درباره ما | گویا

پرخواننده ترین ها

دیدنیها >> جیگر روی آنتن زنده! همه مجریانی که ممنوع التصویر شدند (+ تصاویر)

مبینا نصیری - جوان‌ترین مجری ممنوع‌التصویر شده
848119385.jpg
در بین مجری‌هایی که ممنوع‌التصویر شده‌اند مبینا نصیری از همه کم سن و سال‌تر است. احتمالا شما هم کلیپ دیالوگ خط قرمزی‌اش را دیده‌اید. کلیپی که در «صرفا جهت اطلاع» هم پخش شد و خیلی سر و صدا به پا کرد. خانم مجری خطاب به آقای مجری در برنامه زنده شبکه یک صدا و سیما گفت: «شما جیگر دوست دارید؟!»


مبینا نصیری در حال خواندن پیامک‌های بینندگان است که یک دفعه مکث می‌کند و آقای مجری دلیل این مکث را می‌پرسد که خانم مجری با لبخند از آقای مجری می‌پرسد شما جیگر دوست داری؟ نصیری از جمله مجریان پر کار تلویزیون بود و در برنامه‌های «امروز هنوز تموم نشده»، «سیمای خانواده» و «صعود» اجرا داشت اما به تدریج اجرای این برنامه‌ها را به فرد دیگری واگذار کرد. او پس از مدتی غیبت با برنامه «اینجا ایران است» از شبکه جام‌جم به تلویزیون بازگشت.

حمدرضا شهیدی‌فرد - حرف‌های غیرصمیمانه در نشست صمیمانه
120909152850s.jpg
محمدرضا شهیدی‌فرد را از سال 1390 دیگر در تلویزیون ندیدیم. او با برنامه «پارک ملت» یکی از بهترین کارهای گفت‌‌وگو محور شبانه را روانه آنتن کرد. درباره ممنوعیت او گمانه‌های زیادی وجود دارد. شهیدی‌فرد در شبی که عماد افروغ حرف‌های خارج از چارچوبی را زد سکوت کرد و چیزی نگفت، این مجری در شب‌های بعدی در غیاب افروغ توضیحاتی را درباره جملات مهمانش بیان کرد. اما نتوانست آب رفته را به جوی برگرداند.

ممنوع التصویری یواشکی مجری تلویزیون ایران به جرم عکس یادگاری با مجری بی بی سی فارسی
یکی دو روز بعد از پایان مذاکرات هسته‌ای در مسقط، پایتخت عمان، انتشار این عکس جنجالی به پا کرد.

10734005.jpg
فرهاد فرحزاد، خبرنگار بی‌بی‌سی در مسقط، این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد. عکسی که درآن، او با مجید اخوان، خبرنگار واحد مرکزی خبر عکس یادگاری گرفته است. مراودات خبرنگاران در نشست‌ها و برنامه‌های جهانی عادیست اما حساسیت نسبت به بی‌بی‌سی در ایران را همه می‌دانند. اخوان که خبرنگار واحد مرکزی خبر در آنکارای ترکیه بود همراه با حسن عابدینی، مدیرکل پخش اخبار خارجی سیما و مجری گفت‌وگوی ویژه خبری به مسقط رفت. بعد از انتشار این تصویر، دیگر تصویری از اخوان روی آنتن نرفته است و معلوم نیست به آنکارا برگشته یا نه.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

احسان علیخانی - از جام‌جم تا محله احمدی‌نژاد
1b91c075.jpg
سال 91 برای احسان علیخانی سال خوبی نبود. ضرب‌المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست» برای او کارکردی وارونه داشت. او در ویژه برنامه سال تحویل حرف‌هایی زد که نباید می‌زد. شوخی با احمدی‌نژاد و زیرسوال بردن عملکردش آن زمان جزو خط قرمزهای تلویزیون محسوب می‌شد و علیخانی با خنده و شوخی از این خط عبور کرد. محتوای حرف‌های این مجری بازیگوش را همه به یاد دارند. او گفت: «رئیس‌جمهور محترم در مجلس سخنانی گفتند ولی گرانی در کشور وجود دارد و مردم در فشار اقتصادی هستند. جناب آقای احمدی‌نژاد! فکری به حال این گرانی‌ها بکنید؛ همه ملت که نمی‌توانند بیایند از محله شما خرید کنند

پس از پخش برنامه زمزمه‌هایی شنیده شد مبنی بر اینکه علیخانی از طرف مدیران تلویزیون توبیخ شده است. کسی از صحت و سقم ماجرا اطلاعی پیدا نکرد؛ اما چند ماه بعد مردم دیدند که «علی ضیا» به جای علیخانی بر صندلی اجرای «ماه عسل» نشست. سهم علیخانی از آنتن 91 فقط اجرای ویژه‌برنامه شب یلدا و یک برنامه غیرزنده بود. او در برنامه «پشت صحنه» که اوایل بهمن ماه پخش شد. روبروی قهرمان‌های المپیک نشست و با آنها گفت‌وگو کرد. علیخانی در سال 92 دوباره اجرای برنامه «ماه عسل» را به عهده گرفت: در روزهایی که دیگر خبری از احمدی‌نژاد نبود و حسن روحانی جایگزین رییس‌جمهور قبلی شده بود.

محمود شهریاری - خوردن هلوی ممنوعه
2ca_400x278_Q75.jpg
محمود شهریاری خیلی بدشانس بود که مهمانش در پاسخ به یک سئوال کلمه ‌«هلو» را بر زبان آورد. او در برنامه شبکه زنده‌رود اصفهان از امیر جعفری پرسید شما همسرتان (ریما رامین‌فر) را شبیه به چه میوه‌ای می‌‌‌بینید. این سئوال و جواب سرانجام خوبی نداشت و منجر به محرومیت شهریاری از قاب تصویر شد. او که هر سال با «جشن رمضان» شبکه تهران به خانه روزه‌داران می‌آمد از این برنامه کنار گذاشته شد.

فرزاد جمشیدی - وعده ازدواج و جزیره کیش
g0j0kfylknmyewudvi0o.jpg
فرزاد جمشیدی تنها مجری است که به خاطره اتفاقی خارج از سازمان صداوسیما،‌ آنتن زنده را از دست داد. او با برنامه زنده «یاد خدا» در سحرهای ماه رمضان مهمان خانه روزه‌داران می‌شد. علتی توقف ناگهانی این برنامه عارضه قلبی و بستری شدن جمشیدی در بیمارستان عنوان شد ولی برخی علت را در یک پرونده شخصی می‌دانستند. او گرفتار یک ماجرای خانوادگی شد که اتفاقا شاکی سمج و سفت و سختی داشت. زنی که مدام درباره وعده ازدواج آقای مجری و رفتن‌شان به جزیره کیش صحبت می‌کرد حسابی فرزاد جمشیدی را به دردسر انداخت. او 29 خرداد نیز در نامه‌ای اعلام کرد برای همیشه از اجرا خداحافظی می‌کند. مدیران تلویزیون چند بار سعی کردند جمشیدی را به آنتن برگردانند و همه چیز را عادی جلوه دهند اما او خودش آنقدر اضطراب داشت که نتوانست از عهده اجرا بربیاید.ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016