جمعه 1 خرداد 1394   صفحه اول | درباره ما | گویا

پرخواننده ترین ها

دیدنیها >> تصویر و ویدئو: نماینده شیعه کویت به علت انتقاد از عربستان حسابی کتک خورد!

32664027970c.jpg

parlement_koweit.jpg
وبلاگ ناظران رادیو فرانسه، تصویری که می‌بینید درست در میانه پارلمان کویت رخ داده است. یک نماینده شیعه پارلمان کویت، از منتقدان حمله عربستان به یمن توسط دیگر نمایندگان این کشور حسابی کتک می‌خورد.

عبدالحمید دشتی از معدود مخالفان حمله هوایی عربستان به یمن در پارلمان کویت است که به روشنی در این باره سخن می‌گوید.

در آخرین اعلام مخالفت رسمی، روز سه شنبه گذشته او در پارلمان کویت عربستان را به شدت مورد حمله قرار داد که با ضرب و شتم شدید دیگر نمایندگان پارلمان این کشور مواجه شد.

depute_koweit.jpg

این نماینده پارلمان کویت، خواستار پاسخگویی وزیر خارجه این کشور، پیرامون دخالت نظامی کویت در حمله برخی از کشورهای عرب منطقه به یمن شده بود.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

به گفته این نماینده پارلمان کویت، وزیر خارجه کویت قانون اساسی این کشور را زیرپا گذاشته است.

بر اساس قانون اساسی کویت، این کشور حق حمله به هیچ کشوری را ندارد و عملیات نظامی تنها با هدف دفاعی مجاز است. همچنین دولت این کشور برای انجام هرگونه عملیات نظامی نیاز به مشورت با پارلمان این کشور ندارد.
این درخواست نماینده شیعه مجلس کویت از سوی نمایندگان سنی پارلمان این کشور به "دعوی فرقه‌ای" معرفی شد.

e934c0a970b.jpg

شیعیان حدود 30 درصد جمعیت کویت را تشکیل می‌دهند. جامعه شیعیان کویت هفت نماینده در پارلمان پنجاه عضوی این کشور دارند. اما عبدالحمید دشتی تنها نماینده‌ای است که نسبت به دخالت کویت در حملات هوایی به یمن اعتراض کرده است.

آقای دشتی همچنین در بسیاری از موارد به نزدیکی با ایران متهم شده است، کشوری که این روزها رابطه چندان گرمی با کویت ندارد و آقای دشتی بارها به آن سفر کرده است.

البته ضرب و شتم آقای دشتی در پارلمان کویت پایان ماجرا نبود، پس از آن نیز وی در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد برخی از کاربران قرار گرفت.

وزارت خارجه کویت نیز از آقای دشتی در زمینه روابط وی با ایران شکایت کرده است.ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016