یکشنبه 18 مرداد 1394   صفحه اول | درباره ما | گویا

پرخواننده ترین ها

دیدنیها >> عکس امیر خوشگله رئیس دزدهای تهران که به دام افتاد!

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پی دستگیری اعضای چندین گروه از سارقان خشن که به انواع شیوه و شگردهای «کیف‌قاپی»، «زورگیری از عابران پیاده»، «گردنبند قاپی»، «زورگیری به‌شیوه ایجاد تصادف ساختگی» و «سرقت‌های به‌عنف منازل» اقدام به دهها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین سایر شهر و استان‌های کشور به‌ویژه در حاشیه تهران کرده بودند و با اعتراف صریح تمامی متهمان مبنی بر اینکه سرکردگی تمامی این گروه‌های سرقت با شخصی به‌نام امیر بوده است، دستگیری این شخص به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

05827944.jpg

شناسایی هویت واقعی سرکرده گروه سارقان، در شرایطی در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که هیچ‌کدام از متهمان دستگیر شده اطلاع دقیقی از هویت واقعی سرکرده خود نداشتند و تمامی آنها این شخص را با نام مستعار «امیر خوشگله» می‌شناختند؛ لذا کارآگاهان با بهره‌گیری از تصاویر به دست آمده از متهم متواری و بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، موفق به شناسایی هویت این شخص به‌نام امیر م. (متولد 1372) شدند که پیش از این نیز به‌اتهام ارتکاب سرقت‌های خشن دستگیر و روانه زندان شده بود.

با شناسایی هویت واقعی متهم (امیر م.)، کارآگاهان محل سکونت خانواده وی در منطقه سلطان‌آباد را در دستور کار خود قرار دادند و به تحقیق نامحسوس از آنها پرداخته اطلاع پیدا کردند که امیر با وجود آنکه هویت واقعی‌اش و حتی محدوده محل سکونتش را به هیچ‌کدام از همدستانش اعلام نکرده، اما با توجه به سوابق گذشته در پلیس آگاهی و اطمینان از شناسایی شدن توسط کارآگاهان پلیس، زندگی مخفیانه‌ای را انتخاب کرده است.

همزمان با انجام تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه امیر، کارآگاهان در تحقیقات خود موفق به شناسایی تعدادی از املاک، باغ و اراضی شدند که امیر با استفاده از سرمایه به دست آمده از صدها فقره سرقت در مناطق پرند، پرندک، سلطان‌آباد، شهریار و گلستان خریداری کرده بود؛ همچنین در ادامه، کارآگاهان اقدام به شناسایی بیش از 13 دستگاه انواع خودروهای سواری خارجی از انواع خودروهای مزدا، هیوندا، AZERA، کوپه و ... کردند که متهم در طول چند سال خریداری و هر بار پس از مدت کوتاهی و بعضاً تصادف در زمان رانندگی اقدام به تعویض آنها کرده بود.

با توجه به سوابق امیر در ایجاد گروه‌های سرقت و اطمینان از ادامه فعالیت‌های مجرمانه، مشخصات وی در اختیار تمامی پلیس‌های آگاهی سطح کشور قرار گرفت و مشخص شد که او در نهم مرداد ماه امسال، به‌اتهام سرقت به‌عنف از یک منزل ویلایی واقع در استان گیلان ــ شهرستان بندر انزلی، به‌همراه سایر همدستانش (سه زن و 5 مرد) دستگیر شده است که بلافاصله هماهنگی لازم قضایی انجام و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

امیر پس از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی صراحتاً به ده‌ها فقره سرقت‌های به‌عنف اعتراف و عنوان کرد که علاوه بر سرقت‌هایی که با سایر همدستان خود (25 متهم دستگیر شده در اداره هجدهم پلیس آگاهی) در طول سالهای گذشته داشته، به‌همراه یکی دیگر از مجرمان سابقه‌دار به‌نام مهدی ک. (متولد 1371) به‌شیوه ایجاد تصادف ساختگی و یا زاغ‌زنی از بانک‌ها، اقدام به دهها فقره سرقت و زورگیری کرده است.

با دستگیری امیر و معرفی مهدی به‌عنوان همدست در ارتکاب ده‌ها فقره سرقت، مهدی نیز پس از دستگیری در مخفیگاهش واقع در استان گیلان به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و به همدستی با امیر اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق هر دو متهم در تعدد سرقت‌های به‌عنف و به‌جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مال‌باختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مال‌باختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016