یکشنبه 16 آبان 1395   صفحه اول | درباره ما | گویا

پرخواننده ترین ها

دیدنیها >> شاهنشاهی پارس، اولین ابرقدرت جهان بر روی جلد مجله نشنال جئوگرافیک (تصویر)

خبرگزاری ایرانشهر - مجله دوماهانه تاریخ نشنال جئوگرافیک در شماره جدید خود (سپتامبر - اکتبر 2016) به تاریخچه امپراتوری پارس (هخامنشیان) پرداخته و برای روی جلد این مجله عنوان «پارس ابرقدرت اصیل» انتخاب کرده است.

در این شماره مجله تاریخ نشنال جئوگرافیک که از تصاویر زیبا و منحصربفردی از آثار تخت جمشید استفاده شده، در ابتدای مطلبی با تیتر «سپیده‌دم پارس، آغاز عصر امپراتوری‌ها» می‌خوانیم: تحت فرمانروایی کوروش دوم، شاهنشاهی پارس نخستین ابرقدرت جهان شکل گرفت که گستره آن از اروپا تا هندوستان بود و پهنه‌ای از زبان‌ها، فرهنگ‌ها و ادیان گوناگون را تشکیل می‌داد. این امپراتوری فقط دو قرن طول کشید اما میراثی قابل توجه از خود برجای گذاشت.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

در ادامه، تاریخچه ظهور و سقوط هخامنشیان به صورت تقویم وقایع‌نگاری از اتحاد دو شاهنشاهی ماد و پارس و تشکیل امپراتوری پارس تا حمله اسکندر مقدونی به رشته تحریر در آمده است. در این شماره نشنال جئوگرافیک، بخش‌های خواندنی و مطالبی درباره نقشه توسعه شاهنشاهی پارس و آثار به جای مانده از آن در مناطق مختلف آسیا، اروپا و شمال آفریقا، فتح بابل توسط کوروش کبیر و اعلام نخستین منشور آزادی بشریت توسط شاه بزرگ پارس که یهودیان در بند بابلیان را آزاد کرد و خلاصه‌ای از وقایع دیگر دو قرن ابرقدرتی پارسیان، مطالعه می‌کنیم.


شباهت عجيب سحر قريشي به بازيگر برزيلي


علاقه دانلد ترامپ به ملكه هاي زيبايي


تحول شخصيتي مرد ژاپني بعد از خوردن ته چينارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016