یکشنبه 18 آبان 1393   صفحه اول | درباره ما | گویا


پرخواننده ترین ها

کی‌روش: در استرالیا باعث غرور ملی می‌شویم

14-10-10-92258_jpt5987.jpgسرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: خوشحالم توقعات هواداران فوتبال از تیم ملی بالا رفته است و عملکرد ما در جام جهانی مورد تحسین حاضران کنفرانس‌های مالزی بود.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم ملی فوتبال ایران درباره اردوی پیش روی تیم ملی اظهار کرد: همان طور که مطلع هستید ذهن ما کاملا روی آماده‌سازی جهت حضور در جام ملت‌های آسیا متمرکز شده و هدف اول و اصلی ما حضور موفقیت‌آمیز در این بازی‌هاست. از همین رو برای بازی دوستانه با تیم کره‌جنوبی آماده می‌شویم و این مسابقه قدم مهمی در راه آماده‌سازی ما به حساب می‌آید.

وی افزود: ایران در جام ملت‌ها در گروه سختی قرار دارد و کار دشواری در این تورنمنت خواهیم داشت. کار ما در برزیل سخت بود اما در جام ملت‌ها سخت‌تر است و برای دستیابی به آرزوهایمان مسیر دشواری پیش رو داریم.

سرمربی تیم ملی در عین حال گفت: البته خوشبختانه توانسته‌ایم توقعات هواداران فوتبال را از تیم ایران بالا ببریم و این به خاطر عملکرد ما در جام جهانی 2014 بود. هفته پیش که در مالزی حضور داشتم در کنفرانس مربوط به بررسی عملکرد تیم‌های حاضر در جام‌جهانی برپا شده بود، تمام حاضران عملکرد ایران در جام‌جهانی را تحسین می‌کردند و شاهد بازخوردهای مثبتی بودم.

کی‌روش ادامه داد: متاسفانه وظیفه و کار ما نسبت به قبل دشوارتر است و باید با خوشحالی این چالش را بپذیریم. من بار دیگر تکرار می‌کنم از عملکرد بازیکنانم به خاطر حضورشان در جام جهانی بسیار خوشحال و راضی هستم و باید این مطلب را بگویم که باید بدون از دست دادن هر زمانی با تعهد و انگیزه لازم و حمایت از تیم ملی در جام ملت‌ها شرکت کنیم تا بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


سرمربی تیم ملی فوتبال با اشاره به این که خوشبختانه در جام‌جهانی برزیل هیچکس از ما توقع خاصی نداشت گفت: اما هم‌اکنون توقعات از تیم ملی بسیار بالاست و طرفداران و حامیان تیم ملی از ما توقعات بسیار بالایی دارند. ما نباید تنها صحبت کنیم و قول دادن کافی نیست بلکه باید کارهای لازم را انجام دهیم تا بتوانیم تیم‌هایی همچون قطر، بحرین، امارات، ژاپن، کره و استرالیا را در جام ملت‌های آسیا پشت سر بگذاریم؛ چرا که آن‌ها سخت مشغول آماده‌سازی بودند.

وی افزود: با حمایت‌ها و فعالیت‌هایی که فدراسیون فوتبال، کادر تیم ملی و مسئولان انجام دادند، این قول را می‌دهم که با تعهد کامل در استرالیا باعث غرور ملی شویم.

کی‌روش در پاسخ به این که آیا می‌تواند قول بدهد که ایران در جام ملت‌های آسیا جزو 4 تیم پایانی قرار بگیرد، گفت: قول می‌دهم که هر روز بهترین عملکردمان را داشته باشیم و پیشرفت کنیم. شرایط ذهنی ما بسیار ساده و شفاف است. ما همیشه خودمان را برای بازی بعدی آماده می‌کنیم. در حال حاضر بازی بعدی ما با کره جنوبی است. ما تلاش می‌کنیم با تعهد کامل، انگیزه و آمادگی بالا، رقبا را یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم. من به بازیکنان و تیمی که دارم اعتماد کامل داشته و فکر می‌کنم بتوانیم این آرزو را محقق کنیم.

کی‌روش تاکید کرد: هر قدر بیشتر متحد و همدل کنار هم باشیم، می‌توانیم موفقیت‌های بزرگی بیافرینیم. هر وقت بتوانیم یک تیم، یک رویا و یک ملت را برای جام ملت‌ها آماده کنیم، می‌توانیم در استرالیا خالق شگفتی باشیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی گفت: می‌دانید که تیم ایران چه در گذشته و چه الان با مشکل بازی‌های دوستانه روبه‌رو است. فدراسیون تلاش می‌کند بازی‌های متعددی را برای تیم ملی فراهم کند و ما می‌خواهیم بهترین رقبا را به مصاف تیم ایران بیاوریم. اگر واقعیت‌ها را بررسی کنیم می‌بینیم که از خردادماه که جام جهانی تمام شد تا فرصتی که برای آماده‌سازی جام ملت‌های آسیا باقی می‌ماند تمامی رقبای ما مشغول انجام بازی‌های تدارکاتی متعدد هستند. آنها در این مدت 13 یا 14 بازی دوستانه خواهند داشت اما ایران 4 بازی را برنامه‌ریزی کرده و حداکثر آرزوی من انجام 5 بازی است!

وی ادامه داد:‌ این که چطور بتوانیم جایگزین مناسبی برای کمبودهایمان در انجام بازی‌های تدارکاتی داشته باشیم، این است که فقط این کار با داشتن روحیه قوی و همدلی و اتحاد امکان‌پذیر است. بازیکنان شجاعی در تیم ملی ایران دارم و معتقدم با اتحاد می‌توانیم موفق شویم.

کی‌روش با اشاره به این که تیم‌های رقیب شاید شرایط مالی بهتر، استادیوم‌های مجهزتر و زمین‌های چمن مناسب‌تری داشته باشند، اظهار کرد: قول می‌دهم ما بازیکنان شجاع‌تر، با قلب‌های بزرگتری داشته باشیم و در آخر نیز نتیجه در دستان خداست.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد برکناری نلو وینگادا سرمربی تیم ملی امید نیز گفت: امروز هیچ صحبتی راجع به این مطلب ندارم و زمانی که رسما از این موضوع اطلاع پیدا کنم رسما در این باره صحبت‌هایی را خواهم کرد اما باید درباره تیم المپیک تنها این مطلب را بگویم که فقط از من حضور در جلسه‌ای را خواستند که جلسه به دار آویختن وینگادا بود.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016