Wednesday, Aug 14, 2019

صفحه نخست » متهم ردیف اول پرونده «فساد» در توزیع ارز به به نجف فرار کرده

farar_081419.jpgرادیو فردا - روزنامه شرق در گزارشی خبر داد که سالار آقاخانی، متهم ردیف اول پرونده «فساد» در توزیع ارز، «ممنوع‌الخروج نبوده» و از فرودگاه امام خمینی تهران «به نجف» گریخته است.

این روزنامه در شماره روز چهارشنبه، ۲۳ مرداد، خبر داد که او پس از هشت ماه بازداشت در اسفند ۹۷ و با وثیقه ۱۵ میلیارد تومانی آزاد شده بود.

بر اساس این گزارش، سالار آقاخانی ممنوع‌الخروج نبوده و «بر اساس اظهارات منابع مطلع» در ۲۰ اسفند ۹۷ «از فرودگاه امام خمینی به عراق» رفته است.

روز سه‌شنبه، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، درباره فرار این متهم توضیح داد که او با وثیقه آزاد بوده و در دادگاه حاضر نشده است.

وی اضافه کرد: «درباره این که الان کجاست فقط اطلاع داریم روز دادگاه نیامده و از طریق قانون و وثیقه‌گذار پیگیر هستیم که در ادامه جلسات دادگاه حضور پیدا کند.»

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو فردا

آقای اسماعیلی به میزان وثیقه تعیین شده برای سالار آقاخانی اشاره نکرد.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، روز دوشنبه خبر داده بود که سالار آقاخانی، متولد ۱۳۷۰، از ایران خارج شده‌ است.

بر اساس گزارش‌ها، وی از افرادی بوده که از بانک مرکزی ارز دریافت و در بازار توزیع کرده است.

آقای آقاخانی بر اساس کیفرخواست متهم به «قاچاق عمده ارز به میزان ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو» و «پرداخت رشوه» به مقامات بانک مرکزی شده است.

نماینده دادستان نیز در جلسه دادگاه گفته بود که احمد عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی، در شهریور ۹۶ با سالارآقاخانی آشنا می‌شود که بر اساس مدارک به عنوان «نماینده و کارگزاری بانک انصار فعالیت داشته است».

بانک انصار وابسته به بنیاد تعاون سپاه است.

به نوشته روزنامه «ایران»، سالار آقاخانی در اسفند ۹۶ بازداشت و سپس با قرار وثیقه آزاد شد. او مجدداً در مرداد ۹۷ بازداشت و بعد از چندماه آزاد شد و سپس متواری و ساکن خارج از کشور است.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com