Thursday, Aug 18, 2022

صفحه نخست » مهاجرانی به دنبال وکیل برای دادگاه احتمالی در لندن

mohajerani_081722.jpgبر اساس گزارش‌های رسیده به ایران وایر عطاالله مهاجرانی که مواضع او در حمایت از ترور سلمان رشدی خبرساز شده بود به دنبال وکیل برای دفاع در دادگاه احتمالی است.

یک روز پس از سوءقصد به جان سلمان رشدی، عطاالله مهاجرانی در توییتر خود از نوشتن کتابش در دفاع از حکم قتل سلمان رشدی ابراز خرسندی کرده بود و نوشته بود حق‌التألیف این کتاب که ۳۰ بار تجدید چاپ شده، برای او «حلال و شیرین و گوارا» است.

وزیر سابق ارشاد دولت محمد خاتمی در توییت دیگری که دقایقی بعد آن را پاک کرد نوشت که از محاکمه در لندن به دلیل نوشتن این کتاب استقبال می کند.

عطالله مهاجرانی همچنین نوشته بود که «امروزه نيز بعد از حادثه مجروح شدن رشدى، همان نغمه كتاب من و فتواى امام نو شده است. من محاكمه در دادگاه لندن را، درخشان‌تر از استيضاح مى‌دانم، آماده‌ام تا از اين فرصت طلايى بهره‌مند شوم. جدى باشيد.»

این موضع‌گیری‌، واکنش‌های زیادی را برانگیخت و بسیاری خواستار بررسی لغو اقامت مهاجرانی در بریتانیا شدند. اندکی بعد عده‌ای جلوی خانه او در لندن تجمع کردند و علیه حمایت او از ترور سلمان رشدی، اعتراض کردند. سرانجام پای پلیس هم به ماجرا باز شد و پلیس با حضور در منزل مهاجرانی از او سوالاتی پرسید. علیرغم این مهاجرانی در توییتی این تجمع را به هواداران مجاهدین خلق نسبت داد و حضور پلیس را به واسطه حفاظت از خود عنوان کرد.

با این حال به گفته دو نفر از نزدیکان عطاالله مهاجرانی در لندن، او در حال گفتگو با جامعه مسلمانان بریتانیا برای پیدا کردن وکیلی است که از او در دادگاه احتمالی دفاع کند.

چند گروه و شخص ایرانی-بریتانیایی در صدد هستند که از مهاجرانی برای نوشتن کتاب «نقد توطئه آیات شیطانی» شکایت کنند. در حالی که مهاجرانی در توییتر به خبر دادگاهی شدن خود، با طنز جواب داد، اما او و خانواده‌اش از تبعات به دادگاه رفتن که می‌تواند شامل پرداخت جریمه و لغو شهروندی بریتانیا باشد هراس دارند.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

به گفته برخی منابع نزدیک به آقای مهاجرانی، او پس از حمله به سلمان رشدی در روز یکشنبه ۱۴ آگوست، رایزنی‌های خود برای بازگشت به ایران را هم تشدید کرده، اما هنوز جواب مثبتی از دفتر رهبر جمهوری اسلامی دریافت نکرده است. گفته می‌‌شود که غلامحسین کرباسچی و محمد عطریان‌فر در چند سال اخیر مشغول رایزنی برای بازگشت مهاجرانی به ایران بوده‌اند.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy