شنبه 4 آبان 1387   صفحه اول | درباره ما | گویا


پرخواننده ترین ها

دیدنیها >> ماجرای عکس مادر و دختر بدون حجاب و احمدی نژاد، عصرایران

یکی از همراهان رییس جمهور در سفر نیویورک ماجرای عکس معروف احمدی نژاد در صحن سازمان ملل در کنار یک زن ایرانی را تشریح کرد.

وی که ترجیح می داد نامش ذکر نشود، گفت: در اجلاس سران جهان، تمهیدات فوق العاده ای در مقر سازمان ملل برپا بود به گونه ای که حتی بعضی از اعضای هیات ایرانی برای ورود به صحن مجمع عمومی، دچار مشکل و ناگزیر از هماهنگی های مجدد شدند.

با این حال، در یکی از نشست های مجمع، در حالی که هیات ایرانی در محل خود مستقر بود و به سخنان یکی از مقامات کشورهای دیگر گوش می داد، یک بانوی ایرانی میانسال که حجاب هم نداشت و دقیقا نمی دانیم چگونه مجوز ورود گرفته بود، وارد صحن علنی شد و مستقیما به سمت هیات ایرانی آمد و بعد از سلام و احوالپرسی و اظهار ارادت نسبت به احمدی نژاد، به وی گفت که دخترش از دوستداران اوست و تمایل دارد عکسی با رییس جمهور ایران داشته باشد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

پس از موافقت احمدی نژاد، دختر جوانش را که با کمی فاصله منتظر بود صدا زد و او نیز با خوشحالی به جمع پیوست و پس از سلام، عین جمله ای که گفت این بود : آقای احمدی نژاد من عاشق شما هستم.

سپس آن دو به نوبت با احمدی نژاد عکس گرفتند و رفتند.

عضو هیات دیپلماتیک ایران در نیویورک افزود: علاقه ایرانیان مقیم آمریکا به احمدی نژاد، بسیار فراتر از حد انتظار بود. در جلسه ای که رییس جمهور با ایرانیان مقیم آمریکا داشت، دو هزار نفر با هزینه شخصی خودشان از نقاط مختلف آمریکا حضور داشتند که از این تعداد، 1500 نفرشان بعد از پایان مراسم، در صف ایستادند تا با احمدی نژاد عکس یادگاری بگیرند و احمدی نژاد نیز تا ساعت 2 بعد از نیمه شب، به گرمی با آنان همراهی کرد.

وی افزود: یکی از کسانی که در جریان سفرهای سایر روسای جمهور ایران به مقر سازمان ملل بود در مقایسه این مراسم با آیین های قبلی تاکید داشت که تاکنون به این اندازه ، ایرانیان مقیم آمریکا از حضور یک رییس جمهور ایرانی استقبال نکرده بودند.

وی همچنین حضور رییس جمهور در نشست های خبری را نیز موفق ارزیابی کرد و گفت: به ویژه پس از مصاحبه احمدی نژاد با CNN که برای انجام آن، لری کینگ از واشنگتن به نیویورک آمده بود، هیات های دیپلماتیک بسیاری نزد اعضای هیات ایرانی می آمدند و از مواضع رییس جمهورمان و تسلطی که در این گفت و گو بر سر مسایل جهانی داشت، تمجید می کردند.

وی افزود: شاید بعضی ها بخواهند درباره جایگاه رییس جمهور در میان افکار عمومی به ویژه نزد ملت های مسلمان، مبالغه کنند ولی فارغ از این مسایل، باید منصفانه و صادقانه تصریح کرد که ادبیات احمدی نژاد در جهان امروز، علاقه مندان زیادی دارد و این، یک واقعیت انکارناپذیر است.

Copyright: gooya.com 2016