سه شنبه 3 اردیبهشت 1387

نامه رئيس‌ جمهور به رئيس مجلس درباره ابلاغ سه قانون مصوب، فارس

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه هاي رياست جمهوري، روز گذشته خبرگزاري‌ها از ابلاغ سه قانون از سوي رئيس مجلس در پي استنكاف اين وظيفه توسط رئيس جمهور خبر دادند.

متن كامل نامه محمود احمدي‌نژاد به حداد عادل به اين شرح است:

جناب آقاي دكتر حداد عادل

رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي

سلام عليكم؛
متأسفانه بار ديگر با اقدام غيرقابل تفسير جنابعالي و به بهانه عدم ابلاغ قوانين مجلس شوراي اسلامي فرصت جديدي براي تداوم فشار و ايراد اتهامات بي‌اساس به دولت توسط بدخواهان فراهم و موجب تعجب همگان شد. اينك مطابق اصل 113 قانون اساسي موارد زير را متذكر مي‌گردد:

1- طبق اصل 123 قانون اساسي امضاء و ابلاغ قوانين از وظايف اختصاصي رييس جمهور است و رييس جمهور طبق اصل مزبور پس از ابلاغ قوانين از سوي مجلس در مورد توشيح و ابلاغ قوانين مورد نظر نيز اقدام نموده است كه معاونت حقوقي رئيس‌جمهور سوابق موضوع را براي شما ارسال كرده است. بنابراين اقدام شما در اين خصوص نقض آشكار اصل 123 قانون اساسي است.

2- اين اقدام شما مستلزم نسبت دادن استنكاف و خودداري رئيس‌جمهور از ابلاغ قوانين است كه مطابق مستندات ارائه شده به جنابعالي، نسبتي كاملاً ناروا است. كافي بود با مراجعه به سوابق و بايگاني مجلس شوراي اسلامي، رونوشت ابلاغ قوانين را ملاحظه مي‌نموديد.

اينك چند سوال مطرح است:
1- علت تعجيل در اين اقدام خلاف قانون چيست؟ به فرض كه مطلع شديد كه قانوني از 9 ماه قبل ابلاغ نشده است؛ آيا شايسته نبود كه سه دقيقه وقت نيز براي يك مكالمه ساده تلفني و سوال از مسؤول مربوطه در معاونت حقوقي رييس جمهور اختصاص مي‌يافت و اين بدعت ناروا در روابط قانوني و حقوقي كشور پايه‌گذاري نمي‌شد. راستي اين همه عجله براي چيست؟

2- مسؤوليت افتراء (استنكاف و خودداري از اجراي قانون اساسي) به رئيس‌جمهور و زمينه‌سازي براي هجمه به او به عهده چه كسي است و چگونه بايد به تخلف شما رسيدگي شود و اين آسيب چگونه قابل جبران است؟

3- بي‌اعتنايي به قانون اساسي و تخلف از آن به وسيله رييس مجلس قانونگذاري چگونه قابل تفسير و توجيه است و آيا ضربه به اركان قانونگذاري كشور محسوب نمي‌شود؟

4- آيا رواست دولتي را كه به گناه عدالتخواهي و استيفاي حقوق و عزت ملت از ناحيه همه مستكبران و مفسدان تحت شديدترين هجمه‌ها قرار دارد به بهانه‌هاي واهي مورد هجوم قرار داد.

برادرانه و متواضعانه عرض مي‌كنم كه اين فرصت‌ها توسط ملت بزرگ فقط و فقط براي خدمت به مردم و صيانت از عزت ايران عزيز اعطا شده است. بايد مراقبت كنيم كه بدخواهان اين فرصت را كه نعمتي الهي است به نقمت بدل نكنند. اگر نبود، بدعت تخلف آشكار از قانون اساسي اينجانب هرگز اقدام به اين مكاتبه نمي‌نمودم لكن اين را براي پاسداشت از قانون اساسي و ثبت در تاريخ ضروري مي‌دانم.

از خداوند متعال توفيق همگان را در خدمتگزاري صادقانه به ملت و صيانت از قانون اساسي به عنوان ميثاق ملي مسألت دارم.

محمود احمدي‌نژاد

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

حدادعادل: هنوز نامه رييس جمهوري را نديدم

خبرگزاري فارس: رئيس مجلس شوراي اسلامي در خصوص نامه انتقادي رئيس جمهور به خود گفت: هنوز اين نامه را نديدم.

غلامعلي حدادعادل رئيس مجلس شوراي اسلامي امشب پس از سخنراني در جمع نمازگزاران مسجد نظام‌مافي در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبني براينكه نظر شما راجع به نامه انتقادي رئيس جمهور به شما چيست، گفت: اين نامه عصر امروز منتشر شد و اينجانب در بيرون از مجلس حضور داشتم اما شنيدم كه چنين نامه‌اي منتشر شده ولي هنوز اين نامه را نديدم.

وي افزود: بايد اين نامه را ببينم و بعد در خصوص آن صحبت كنم.
رئيس مجلس در پاسخ به سؤال خبرنگار ديگري مبني براينكه آيا شما اين چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتي پاسخ رئيس جمهور را خواهيد داد‌ گفت‌: چهارشنبه اين هفته مصاحبه ندارم.

حدادعادل در عين حال گفت: اختلاف‌نظر امري طبيعي است.

وي در پاسخ به سؤال خبرنگار ديگري مبني براينكه آيا شما قصد داريد در انتخابات آينده رياست جمهوري نامزد شويد گفت: تا انتخابات رياست جمهوري فاصله‌ زيادي است.

حدادعادل پيش از اين مصاحبه در جمع نمازگزاران مسجد مذكور سخنراني كرد كه خبر تكميلي متعاقباً ارسال مي‌شود.

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'نامه رئيس‌ جمهور به رئيس مجلس درباره ابلاغ سه قانون مصوب، فارس' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016