شنبه 29 مرداد 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

هشت سال حبس در انتظار دو تبعه آمريکايی؟! وکيل متهمان: هنوز رايی به صورت رسمی يا غير رسمی دريافت نکرده‌ام، ايسنا

وکيل مدافع سه تبعه آمريکايی تاکيد کرد: تا کنون هيچ خبر رسمی يا غير رسمی به عنوان رای دادگاه در مورد موکلانم دريافت نکرده‌ام.

مسعود شفيعی در مورد خبر منتشر شده به نقل از يک منبع آگاه قضايی مبنی بر محکوميت دو موکلش مجموعا به ۱۶ سال حبس به خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: تا کنون هيچ خبر رسمی يا غير رسمی به عنوان رای صادره از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به من ابلاغ نشده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


وی اظهار نظر بيشتر در اين رابطه را به پس از ابلاغ رای موکول کرد.

اين اظهارات در حالی مطرح شد که ساعاتی قبل سايت شبکه خبر به نقل از يک منبع آگاه قضايی اعلام کرد که شين بائر فرزند آلن و جاشوا فتل فرزند جاکوب دو شهروند بازداشت شده آمريکايی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران در ارتباط با ورود غير مجاز به خاک جمهوری اسلامی ايران هر يک به تحمل سه سال حبس و به اتهام جاسوسی به نفع سرويس اطلاعاتی آمريکا هر کدام به پنج سال حبس محکوم شده‌اند که اين حکم ظرف ۲۰ روز قابل اعتراض در دادگاه تجديد نظر استان تهران است.

در اين خبر همچنين آمده است که پرونده متهم رديف سوم ـ سارا شورد ـ که با وثيقه آزاد شده همچنان مفتوح است.

به گزارش ايسنا، چهارمين و آخرين جلسه رسيدگی به اتهامات سارا شورد، شين بائر و جاشوا فتل صبح يکشنبه ـ ۹ مردادماه ـ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به صورت غيرعلنی برگزار شد.

در اين جلسه‌ نماينده مدعی‌العموم، متهمان به جز سارا شورد و وکيل آنان به همراه مترجم حضور داشتند که دفاعيات شين بائر، جاشوا فتل و وکيل مدافع متهمان اخذ شد.

پيش از اين شفيعی در گفت‌وگو با ايسنا ابراز اميدواری کرده بود که محکوميت موکلانش بيش از آن زمانی که در بازداشت بوده‌اند، نباشد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016