چهارشنبه 26 مهر 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

لس آنجلس تایمز: اقتصاد ایران تا بهار آینده متلاشی می شود

به گزارش لس آنجلس تایمز برخی دولتهای غربی معتقدند اقتصاد ایران در سراشیبی سقوط است. گزارش ها حاکی از آن است که روز چهارشنبه قيمت هر دلار آمريکا در بازار آزاد ايران نيز از چهار هزار تومان گذشته استتبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


یک دیپلمات اروپایی، که نخواست نامش فاش شود، در گفت و گو با روزنامه لس آنجلس تایمز در آمریکا می گوید برخی دولتهای غربی معتقدند اقتصاد ایران در سراشیبی سقوط است و احتمالا تا بهار آینده متلاشی شود. این دیپلمات اروپایی، دلیل فروپاشی اقتصاد ایران را ترکیبی از فشار تحریم های بین المللی، تحریم نفت و سوءمدیریت در ایران دانسته است.

به نوشته لس آنجلس تایمز، (لینک خبر) شماری از تحلیلگران اقتصادی غرب معتقدند ذخیرۀ ارزی ایران طی شش ماه تا یک سال آینده تمام خواهد شد و ادامۀ واردات مورد نیاز آن کشور را غیرممکن خواهد کرد.

صدای آمریکا - در حالی که بر سر زمان رسیدن ایران به سلاح هسته ای میان دولتهای اسرائیل و آمریکا اختلاف عقیده وجود دارد، کشورهای اروپایی عمدتاً از ابراز نظر در خصوص تخمین زمان دستیابی ایران به بمب اتم خودداری کرده اند.

مارک دوبوویتز، مدیر اجرایی بنیاد غیردولتی آمریکایی موسوم به دفاع از دموکراسی (که بر تشدید تحریم علیه ایران اصرار دارد) می گوید برای آنکه ایران تهدیدی برای جامعۀ جهانی تلقی نشود، فروپاشی اقتصاد آن باید دست کم شش ماه پیش از دست یافتن به سلاح هسته ای اتفاق بیافتد.

کلیف کوپچان، دیپلمات پیشین وزارت امورخارجۀ آمریکا که اکنون با یک گروه مشاور به نام گروه اورآسیا همکاری می کند، می گوید پیش بینی زمان فروپاشی اقتصاد ایران به سبب عناصر گوناگونی که در این روند دخیلند، بسیار پیچیده و دشوار است.

در ایران گزارش ها حاکی از آن است که روز چهارشنبه قيمت هر سکه طلا رکورد تازه ای برجای گذاشت و به يک ميليون و ۵۰۰ هزار تومان رسيد. قيمت هر دلار آمريکا در بازار آزاد ايران نيز از چهار هزار تومان گذشته است.

رشد قيمت ها در بازار آزاد ارز در حالی ادامه دارد که برخوردهای امنيتی با واسطه گران ارز ادامه دارد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016