چهارشنبه 15 آذر 1391   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


خواندنی ها و دیدنی ها
بخوانید!
پرخواننده ترین ها

بیانیه کناره‌گیری برخی از سازمان‌ها از کمیته موقت شورای ملی

تاریخ: سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩١
موضوع: کناره گیری از کمیته موقت هماهنگی برای تشکيل شورای ملی

با درود به اعضای محترم کميته موقت هماهنگی برای تشکيل شورای ملی

ما سازمان های امضا کننده زیر بدینوسیله کناره گیری خود را از کمیته موقت هماهنگی و تدارکات برای تشکیل شورای ملی ایران اعلام می داریم.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


ما به منشور پيشنهادی برای تشکيل شورای ملی باورمند، به آرمان تشکيل شورای ملی وفادار، و همگرایی اپوزیسیون برای ایجاد یک نهاد فراگیر، دمکراتیک، کثرت گرا، و شفاف را یک وظیفه ملی می دانیم و از هیچگونه تلاشی در راستای تشکیل آن دریغ نخواهیم کرد. به همین دلیل از پیشنهاد تشکیل شورای ملی ایران استقبال نموده و به کمیته موقت هماهنگی پیوستیم.

شوربختانه با وجود بردباری و تلاش های فراوان در طی ماه ها و بويژه هفته های اخیر جهت رفع اشکالات ساختاری و اساسی در پروسه های غیر شفاف و روند غیر دمکراتیک حاکم بر کمیته موقت هماهنگی، همچنان معضلات و ابهامات جدی وغيرقابل حل باقی مانده است که مایه نگرانی بسيار برای تشکیل یک بدیل راستین، دمکراتیک، شفاف و فراگیر می باشد.

از اینرو در راستای حس مسئولیت ملی، ناچاریم از این روند غیر شفاف، غیر دمکراتیک و ابهام برانگیز دوری جسته و به مشارکت در جلسات آن کمیته پایان دهیم. طبیعی است که سازمان های امضاکننده و نمایندگان هریک از آنها مختار هستند جزئیات دلایل کناره گیری و نظرات مستقل و جداگانه خود را در زمان مقتضی و به هر شیوه ای که مناسب بدانند به آگاهی امضا کنندگان منشور و مردم ایران برسانند.

- حزب پان ایرانیست - برون مرز، به نمايندگی مهین ارجمند، حسن کیانزاد
- جبهه متحد بلوچستان ایران به نمايندگی عبدالستار دوشوکی
- نهاد مردمی به نمايندگی بیژن کریمی‌، ایمان فروتن
- سازمان جوانان جبهه ملی خارج از کشور به نمايندگی ساسان هارون مهدوی
- انجمن رسمی غیر انتفاعی برای دفاع از حقوق بشر «زندگی کن و بگذار زندگی کنند» در آلمان به نمايندگی مسعود هارون مهدوی


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016