چهارشنبه 10 دی 1393   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


خواندنی ها و دیدنی ها
پرخواننده ترین ها

لاشه هواپیمای ناپدید شده در قعر دریای جاوه کشف شد + تصاویر

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از دیلی میل، یک عضو تیم جست و جو نجات مسافران هواپیمای خطوط هوایی "ایر آسیا"،از کشف لاشه این هواپیما در کف دریای جاوه خبر داده است.

پس از پیدا شدن سه جسد و بقایایی از هواپیمای خطوط هوایی ایرآسیا در آبهای نزدیک جزیره بورنئو، گروه‌های نجات و کاوش، به جستجوهای خود وسعت و شدت بخشیدند.

همزمان متخصصان هوانوردی در حال بررسی داده‌های مربوط به پرواز ک.ز۸۵۰۱ هستند تا ضمن یافتن دلایل این سانحه هوایی، به یافتن محل دقیق سقوط هواپیما دست پیدا کنند.

این هواپیمای مسافربری که از نوع ایرباس ۲۰۰-۳۰۰ بود، هنگام وقوع سانحه ۱۶۲ سرنشین داشت و از شهر سورابایا در اندونزی عازم سنگاپور بود.

با آغاز روز چهارشنبه در نیمکره شرقی، کشتی‌ها و هواپیماهای تجسس، با شدت بیشتری به جستجو برای یافتن بقایا و مسافران مفقود شده این هواپیما مشغول شده‌اند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


رئیس جمهوری اندونزی اعلام کرده که این جستجوهای گسترده با تمرکز بر یافتن قربانیان آغاز شده است.

سنگاپور که مقصد این پرواز بود، با اعزام کشتی های مجهز تجسس، در جستجو برای پیدا کردن جعبه سیاه هواپیما مشارکت کرده است.

مالزی، استرالیا و تایلند هم در این جستجوها به اندونزی کمک می کنند و آمریکا با اعزام نام جنگی سمپسون به این منطقه، در حال پیوستن به تیم جستجو است.

روز سه شنبه و همزمان با اعلام پیدا شدن اجسادی در دریا، اخبار ضد و نقیضی مخابره شد که ابتدا از یافتن ۴۰ جسد خبر می داد اما بعدا تعداد اجساد به عدد سه کاهش یافت.

در همین رابطه ناخدای کشتی جستجویی که اجساد را پیدا کرده بود، به خبرگزاری فرانسه گفت علت این تناقض، اشتباه مکالماتی میان امدادگران بوده است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016