جمعه 27 آذر 1394   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


خواندنی ها و دیدنی ها
پرخواننده ترین ها

ناسا: رامسری‌ها برای فضانورد شدن ایده‌آل هستند

B05A_w640_r1_s.jpg
صدای آمریکا - در حالیکه برنامه ثبت نام علاقمندان به فضانورد شدن توسط سازمان فضایی آمریکا ناسا در جریان است، روز گذشته مقاله‌ای در نشریه اینترنتی سی نت منتشر شد (لینک) که در آن دسته خاصی از شهروندان ایرانی و برزیلی را کاندیداهایی ایده آل برای سفرهای فضایی می‌داند.

به نوشته این نشریه، یکی از خطرهای کاوشهای فضایی، قرارگرفتن در معرض تشعشات کیهانی است و افرادی که بدنی مقاوم‌تر در برابر این تشعشعات دارند، برای اینکار ایده‌آل‌تر‌ هستند.

به نوشته این مقاله، پژوهشگران سالهاست شهروندان رامسر را تحت مطالعه قرار داده‌اند چون رامسر بالا‌ترین میزان طبیعی تشعشعات کیهانی یک نقطه مسکونی در جهان را داراست که هشتاد برابر میزان عادی است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


در عین حال میزان سرطان ریه در میان رامسری ها پایین‌تر از حد متوسط است و ژن مسئول تولید گلبولهای سفید مبارزه کننده با تومورهای سرطانی در بدن این افراد قوی‌تر ظاهر می‌شود.

رامسر آخرین شهر غرب استان مازندران در شمال ایران و در دامنه جنگلی و سواحل دریای خزر واقع شده است.

به نوشته این مقاله، شهروندان منطقه‌ای در برزیل نیز وضعیت نسبتا مشابهی دارند.

با این وجود، ناسا فقط از میان شهروندان آمریکایی کاندیداهای فضانورد شدن را انتخاب خواهد کرد.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016