یکشنبه 25 بهمن 1394   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


پرخواننده ترین ها

برخورد و بازداشت جمعی از تحصن کنندگان در مرقد خمینی

روز جمعه بیست و سوم بهمن ماه حدود ۱۰۰ نفر از شاگردان محمدعلی طاهری در اعتراض به ادامه بازداشت بنیان‌گذار عرفان حلقه و بی توجهی مسوولان قضایی نسبت به اعتصاب غذای خشک وی، اقدام به تحصن در مرقد آیت الله خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی کردند. هم زمان تعدادی از تحصن کنندگان اقدام به اعتصاب غذا کردند.

به گزارش «سحام»، این تحصن در ابتدا در فضایی آرام و به دور از تنش شروع شد ولی به تدریج با اطلاع نیروهای امنیتی، فضایی امنیتی و پر تنش حاکم شد.

5416470174.jpg

نیروهای نظامی و امنیتی با توسل به خشونت اقدام به بازداشت حدود ۴۰ نفر از متحصنین کردند به طوری که با مقاومت بانوان متحصن، با آنها درگیر شده و تعدادی از آن‌ها را با کشیدن بر روی زمین به اتاقی برده، بازداشت کردند.

این اقدام نیروهای امنیتی توجه بسیاری از حاضرین در مرقد امام را به خود جلب کرد و سبب خشم و نارضایتی مردم شد.

دقایقی پیش از برخورد ماموران امنیتی با تحصن کنندگان، «محمدتقی مصباح یزدی» نیز در مرقد بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضور داشت.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


پس از این درگیری‌ها در حالی که متحصنین اقدام به گفتگو با نیروهای امنیتی جهت ارشاد آن‌ها کردند، دو رکعت نماز برای هدایت آن‌ها و مسوولین و دست اندرکاران پرونده آقای طاهری اقامه کردند.

متحصنین پس از این اتفاق به پلیس امنیت شهرری منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، از میان متحصنین ۱۰ نفر به ساختمان وزرا منتقل شدند تا به دادسرای اوین انتقال داده شوند و بقیه نیز آزاد شدند.

این افراد عبارتند از آقایان فرهاد رضابیگی، آرش جلالی، علی مولایی، ناصر فیضی و دو نفر دیگر که از نام آن‌ها اطلاعی در دست نیست و خانم‌ها فیروزه رنجبر، مریم داوودی امید، زهرا شفیعی و دکتر الهی.

55417208506.jpg


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016