شنبه 30 مرداد 1395   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


خواندنی ها و دیدنی ها
پرخواننده ترین ها

ابهام در دستگیری برخی کارکنان گمرک و سازمان بنادر در ارتباط با قاچاق ۲۱۰ کانتینر

دستگیری برخی کارکنان گمرک و سازمان بنادر در ارتباط با قاچاق ۲۱۰ کانتینر

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به پرونده ۲۱۰ کانتینر قاچاق گفت: در این پرونده تعدادی از کارکنان گمرک نیز دستگیر شدند.

قاسم خورشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: قاچاق سازمان یافته و کلان بدون مداخله و تبانی کارکنان دستگاههای متولی در مبادی رسمی امکان پذیر نیست.

خورشیدی افزود، به‌طور قاطع می‌توان اذعان کرد قاچاق از مبادی رسمی بدون سوء استفاده کارکنان دستگاههای مرتبط امکان پذیر نیست.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به موضوع پرونده موسوم به ۲۱۰ کانتینر قاچاق تصریح کرد، در این پرونده تاکنون بیش از ۹۸ کانتینر قاچاق قطعی شده است.

وی افزود، در پرونده ۲۱۰ کانتینری تعدادی از کارکنان درب خروج، ترخیص‌کاران و ارزیابان در پرونده دخیل بودند که دستگیر شدند و همچنین برخی کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی و هم شرکتهای پیمانکار سازمان بنادر جزو دستگیرشدگان این پرونده هستند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


این مقام مسئول تصریح کرد، آنچه مهم است این است که مدیریت عالی گمرک جمهوری اسلامی و همین‌طور گمرکات اجرایی اراده مبارزه با فساد داخل گمرک را دارند.

خورشیدی ادامه داد، به‌کارگیری سامانه‌های الکترونیکی هم با این رویکرد انجام گرفته است که مراجعه ارباب رجوع به گمرکات حداقلی شود و فرایند ترخیص کالا بدون حضور صاحبان کالا و با اظهار از راه دور انجام گیرد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: به‌عنوان یک متولی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌وضوح شاهد این هستم که مدیران عالی گمرک عزم جدی برای مبارزه با فساد را دارند.

***

معاون وزیر راه و شهرسازی: هیچ‌کدام از دستگیرشدگان قاچاق ۲۱۰کانتینری کارمند سازمان بنادر نیستند

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هیچ‌کدام از دستگیرشدگان کانتینرهای قاچاق ۲۱۰کانتینری کارمند سازمان بنادر و دریانوردی نیستند.

محمد سعیدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم در پاسخ به این پرسش که "سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دستگیری برخی کارکنان سازمان بنادر در ارتباط با قاچاق ۲۱۰ کانتینر خبر داده" اظهار کرد:‌ هیچ‌کدام از دستگیرشدگان کانتینرهای قاچاق کارمند سازمان بنادر و دریانوردی نیستند.

وی تصریح کرد:‌ تا این لحظه هیچ کارمندی از سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با قاچاق کالا بازداشت نشده است.

ابراهیم ایدنی مدیرکل بنادر استان هرمزگان نیز ۲۹ تیرماه امسال دراین‌باره به تسنیم گفته بود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته هیچ‌کدام از کارکنان اداره بنادر و شرکتهای زیرمجموعه جزو دستگیر شدگان باند قاچاق کالا نیستند.

به گزارش تسنیم، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صبح امروز در گفت‌وگو با تسنیم از دستگیری برخی کارکنان گمرک و سازمان بنادر در ارتباط با قاچاق ۲۱۰ کانتینر خبر داد و افزود: در این پرونده ۲۱۰کانتینری تعدادی از کارکنان درب خروج، ترخیص‌کاران و ارزیابان در پرونده دخیل بودند که دستگیر شدند و همچنین برخی کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی و هم شرکتهای پیمانکار سازمان بنادر جزو دستگیرشدگان این پرونده هستند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016