یکشنبه 14 آذر 1395   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


خواندنی ها و دیدنی ها
در همين زمينه
3 آذر» تجمع کارگران شرکت واحد در تهران
پرخواننده ترین ها

حمله به تجمع کارگران شرکت واحد و بازداشت معترضان

زمانه ـ تجمع کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای پیگیری تسهیلات بلاعوض مسکن در برابر شهرداری تهران، با حمله نیروی انتظامی به کارگران معترض و بازداشت چند تن از آن‌ها به تشنج کشیده شد.

این تجمع صبح یکشنبه ۱۴ آذر برگزار شد و کارگران با شعارهای «شهردار بالانشین، مشکل ما رو ببین»، «قالیباف قالیباف، پول مسکنم کجاست؟» و «کارگران دردمند، در تب‌وتاب مسکن»، دست به اعتراض زدند.

ابتدا نیروی انتظامی خیابان منتهی به شهرداری تهران را بست و از ادامه تجمع رانندگان در این منطقه جلوگیری کرد اما معترضان به خیابان خیام رفتند و در آن‌جا به اعتراضات خود ادامه دادند.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


نیروی انتظامی برای پراکنده کردن کارگران به آن‌ها یورش برد و بنا به گزارشی که در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده، «۲۰ تن از کارگران» را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه پیش از این در بیانیه‌ای از رانندگان و کارگران شرکت واحد خواسته بود تا «برای رفع بی‌عدالتی‌های مدیریت در مورد مسکن کارگران» در این تجمع، با لباس فرم و چنان‌چه تمایل داشته باشند همراه با خانواده‌های خود شرکت کنند.

به‌گفته این سندیکا طی دو سال گذشته به‌رغم مراجعات دسته‌جمعی رانندگان و کارگران، تسهیلات بلاعوض مسکن به آن‌ها پرداخت نشده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران می‌گوید مصوبه شورای مسکن مبنی بر برخورداری کارگران از تسهیلات بلاعوض مسکن تصویب شده اما اجرای آن، تحت تأثیر افشای واگذاری املاک نجومی به برخی از مدیران شهرداری و نمایندگان شورای شهر تهران، متوقف شده است.

واگذاری غیرقانونی املاک شهرداری تهران در شهریورماه سال جاری افشا شد. بر اساس تحقیقات «سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت» در ایران، دستور مستقیم محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در واگذاری ۱۱۰ خانه‌ ویلایی محرز است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفته است با وجودی ‌که سه سال از موعد تحویل واحد مسکونی کارگران گذشته و ساخت پروژه کمتر از ۵۰ درصد بوده است، مدیریت و تعاونی مسکن به وعده‌هایی که برای ادامه ساخت داده بود، عمل نمی‌کنند.

در سال ۹۲ شورای مسکن شهرداری مصوبه‌ای در پیوند با چگونگی بهره‌مندی کارگران شرکت واحد از تسهیلات بلاعوض مسکن صادر کرد و شهرداری تهران مبلغ ۷۵ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به کارگران در نظر گرفت اما همچنان کارگران شرکت واحد نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016