دوشنبه 15 آذر 1395   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


پرخواننده ترین ها

اعتراض به برخورد خشن پلیس با رانندگان شرکت واحد: حرکت اتوبوس‌ها با سرعت پایین و چراغ روشن


حرکت قطاری اتوبوس‌های شرکت واحد در اعتراض به برخورد خشن پلیس با تجمع روز یک‌شنبه چهاردهم آذر ماه رانندگان اتوبوس

زمانه ـ پلیس با تجمع روز یک‌شنبه ۱۴ آذر کارکنان و رانندگان این شرکت، در اعتراضی مدنی و مسالمت‌آمیز، روز دوشنبه ۱۵ آذر، با حداکثر ۳۰ کیلومتر سرعت و چراغ‌های روشن حرکت می‌کنند.

رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز یک‌شنبه ۱۴ آذر در اعتراض به کاستی‌های جدی در زمینه حق مسکن‌شان در مقابل شهرداری تجمعی اعتراضی برگزار کردند که این تجمع با برخورد شدید و خشن پلیس و نیروهای امنیتی روبه‌رو شد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


حمید جعفری، روزنامه‌نگار مقیم تهران شمار بازداشت‌شدگان را حدود ۲۰ نفر دانسته و در توییتر خود نوشته است که نیروهای امنیتی بازداشت‌شدگان را به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

به دنبال سرکوب حق تجمع این شهروندان، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از همه رانندگان خواست تا در راستای اعتراض به این برخورد و برای تحقق خواست عمومی مسکن، در روز دوشنبه ۱۵ آذر، با سرعت مطمئنه (حداکثر ۳۰ کیلومتر) و چراغ‌های روشن حرکت کنند.

به این ترتیب امروز در تهران، اتوبوس‌ها ضمن جابه‌جا کردن شهروندان اغلب به‌صورت قطاری حرکت می‌کنند.

سایت جوانه‌ها در گزارش خود از این ماجرا، حرکت رانندگان را «اعتراض به برخورد خشن و گاز انبری نیروی انتظامی تحت امر قالیباف و سرهنگ جعفری و بازداشت کارگران شرکت واحد در مقابل شهرداری تهران» خوانده است.

این حرکت واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را نیز به دنبال داشته است.

کاربری به نام میترا قربانی‌فر در توییتر خود نوشته است: «حرکت اتوبوس‌های شرکت واحد با چراغ روشن و سرعت مطمئنه اعتراض است. کاش این چراغ های روشن نگاه‌ها را به خود بخواند. کاش امروز از حال‌شان بپرسیم.»

کاربر دیگری به نام ناهید مولوی هم نوشته است که اتوبوس‌های تهران امروز با چراغ‌های روشن و سرعت پایین حرکت می‌کنند تا شهر بداند اینجا حقی پایمال شده که صاحبش سکوت نکرده.

کسری نوری، فعال مدنی هم نوشته است: «اونایی که امروز سوار اتوبوس‌های شرکت_واحد می‌شین اگر می‌شه به راننده‌هاشون بگین که برای اعتراض و مطالبه‌هاشون احترام قائلید.»

یک کاربر دیگر هم از شهروندان و مسافران سفرهای درون‌شهری خواسته است که اگر با اتوبوس رفت و آمد می‌کنند و در مسیرشان اتوبوس با چراغ روشن دیدیند، برای بقیه هم توضیح بدهند که علت این چراغ روشن و سرعت پایین، اعتراض به ضرب و شتم کارگران شرکت واحد است.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016