شنبه 13 اسفند 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


خواندنی ها و دیدنی ها
بخوانید!
پرخواننده ترین ها

شهلا زرلكي كتابي در نقد آثار زويا پيرزاد نوشت، ایسنا

به گزارش خبرنگار بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، زرلكي در اين‌باره گفت، كتاب «چراغ‏ها را من روشن مي‏کنم» را در نقد و بررسي مجموعه‌ي آثار زويا پيرزاد و در 190 صفحه نوشته و آن را براي چاپ به انتشارات نيلوفر سپرده است.

او در توضيحي عنوان كرد: «چراغ‏ها را من روشن مي‏کنم» هم به سبک و سياق اثر قبلي من يعني «خلسه‌ي خاطرات» نوشته شده که سال گذشته از سوي همين ناشر منتشر شد و به نقد آثار گلي ترقي اختصاص داشت. تنها تفاوت اين کتاب با «خلسه‌ي خاطرات»، نوع فصل‏بندي آن است. آن‌جا فصل‏بندي «موضوعي» بود و اين‌جا فصل‏بندي بر اساس آثار نويسنده و ترتيب زماني انتشار آن‌هاست. اين کتاب پنج بخش اصلي دارد که بر اساس اسم آثار نويسنده تنظيم شده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
زرلكي افزود: همچنين هر بخش، فصل‏ها يا زيرمجموعه‏هايي دارد با موضوعات مختلف. مثلا در بخش اول که به مجموعه‌ي داستان «مثل همه‌ي عصرها» مربوط است، فصلي با عنوان «اين نوشتار زنانه، نوشتار زنانه نيست» گنجانده شده که در آن نقد فمينيستي و نقد زنانه تعريف و تفاوت‏هاي‏ آن‌ها برشمرده مي‏شود و البته کارکرد آن‌ها در ارتباط با آثار زويا پيرزاد.

او در ادامه متذكر شد: در اين کتاب همچنين موضوعاتي نظير چيستي ادبيات آپارتماني، تعريف رمان آشپزخانه‏‌يي و تعريف رمان عامه‏پسند ايراني و غيرايراني به طور مفصل تشريح شده‏ است.

رمان‌هاي «چراغ‌ها را من خاموش مي‌كنم» و «عادت مي‌كنيم» و «سه كتاب» شامل داستان‌هاي كوتاه، از آثار منتشرشده‌ي زويا پيرزاد هستند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016