چهارشنبه 1 آبان 1387   صفحه اول | درباره ما | گویا

بخوانید!
پرخواننده ترین ها

فروش بازی به خاطر احترام به قرآن عقب افتاد، بی بی سی

شرکت سونی فروش یک بازی جدید پلی استیشن 3 را به خاطر نگرانی از توهین به مسلمانان به تعویق انداخته است.

این بازی ویدیویی، که حاوی جملاتی از قرآن است، به رغم انتظار بی صبرانه هواداران بازی های پلی استیشن، در ماه نوامبر توزیع نخواهد شد.

انتظار می رفته است که بازی ویدیویی جدید شرکت الکترونیکی ژاپنی سونی با نام "زمین کوچولوی بزرگ" (Little Big Planet)، موفق ترین نمونه از بازی های ویدیویی امسال شود.
تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 
اما در آستانه معرفی این بازی به بازار خبری در میان کاربران بازی های ویدیویی و کامپیوتری شایع شد که مسئولان سونی را نگران کرد.

روری سلان-جونز، گزارشگر بی بی سی در امور تکنولوژی می گوید ظاهرا در یکی از تالارهای گفتگو در شبکه جهانی اینترنت، کاربری به این موضوع اشاره کرده که موسیقی متن بازی جدید حاوی جملاتی از قرآن است و مخلوط کردن موسیقی و کلام قرآن توهین بزرگی به دین اسلام قلمداد می شود.

مقامات سونی با شنیدن این نکته تصمیم گرفته اند که فروش بازی "زمین کوچولوی بزرگ" را به جای این هفته به تاریخی در آینده موکول کنند و جمع آوری کلیه نسخه های آن را از سراسر جهان آغاز کرده اند.

شرکت ژاپنی سونی از این که این بازی موجبات توهین به مسلمانان را فراهم کرده عذرخواهی کرده و گفته است که نسخه جدید و اصلاح شده بزودی به بازار خواهد آمد.

گزارشگر بی بی سی می گوید هجده ماه پیش سونی از کلیسای انگلستان معذرت خواهی کرد چون صحنه های خشونت بار یکی از بازی های ویدیویی اش در کلیسای جامع شهر منچستر رخ می دهد. البته سونی در این ارتباط فقط به عذرخواهی بسنده کرد و به خاطر این موضوع بازی ها را از بازار جمع آوری نکرد.

Copyright: gooya.com 2016