یکشنبه 29 آبان 1390   صفحه اول | درباره ما | گویا


"صدایی از جنس آتش" در ستایش شعر سیمین بهبهانی، علیرضا مناف‌زاده

علیرضا مناف‌زاده
سیمین بهبهانی در پی زدودن پیشداوری‌ها و شکستن قالب‌های ذهنی دربارۀ زنان بود. ارزش‌های جاافتاده و پذیرفته را وارونه کرد و سزای همۀ آنچه را که در شعر کهن فارسی در زن ناپسند شمرده‌ و زیر عناوین گوناگون نکوهیده‌اند، به جان خرید  ... [ادامه مطلب]

راهم به قبرستان ندادند، شعری ديگری از سيمين، بعد مرگ! هادی خرسندی

هادی خرسندی
عاقبت به‌خیر نشدن سیمین از این‌جا معلوم می‌شود که روزنامه کیهان و یکی از شاعران دربار کهریزک، به اندازه لازم، ـ و نه کافی! ـ به او هتاکی کردند و شاعر کهریزکی در سایتش نوشت: "ای کاش این خانم در پیری به جای آن‌که پوست خود را بکشد و جوان کند، کمی فکر خود را می‌کشید و جوان می‌کرد." (سعی کنید حالتان از این آقا به‌هم نخورد) ... [ادامه مطلب]


خواندنی ها و دیدنی ها
» پذیرش دانشجویی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی آمریکا
» روش جدید دریافت گرین کارت آمریکا برای نخبگان علم و هنر و ورزش ایرانی
در همين زمينه
29 آبان» علی‌اکبر جوانفکر به یک سال حبس محکوم شد، فارس
28 آبان» گفت و گوی جنجالی اعتماد با علي اكبر جوانفكر: اصولگرايان نفهميده‌اند قافيه سياست را باخته‌اند
20 شهریور» هفته نامه شهر آفتاب در استان سیستان و بلوچستان توقیف شد
16 شهریور» كانون نويسندگان ايران: توقيف «روزگار» و «شهروند امروز» محكوم است!
14 شهریور» شهروند امروز و روزگار توقيف شدند، ایسنا
بخوانید!
پرخواننده ترین ها

روزنامه اعتماد توقیف شد!

etemad-javanfekr-big.png

روزنامه اعتماد به مدیر مسوولی الیاس حضرتی توقیف موقت شد.

الیاس حضرتی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دادستان تهران با ارسال نامه ای به وزارت ارشاد این روزنامه را به اتهام نشر اكاذیب و توهین به مقامات دولتی به مدت دو ماه توقیف كرد.

مدیر مسوول روزنامه اعتماد افزود: روزنامه اعتماد همیشه در چاپ مطالب خود احتیاط كامل داشته و حساسیت ها را رعایت كرده اما نمی دانم كه چرا این مساله اتفاق افتاد.

وی افزود: این كار عجیبی بوده است چرا كه اگر مدیر مسوول جرمی مرتكب شده او را توبیخ كنند اما یكصد نفر را بیكار نكنند.

الیاس حضرتی، مدیرمسئول روزنامه اعتماد در گفتگو با خبرنگار مهر هم ضمن تایید این خبر گفت: شنبه شب 28 آبان به ما اعلام شد که روزنامه به دلیل چاپ گفتگویی با علی‌اکبر جوانفکر سرپرست موسسه مطبوعاتی ایران و همچنین مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری، توقیف موقت شده است.

وی ادامه داد: دیشب ما به چاپخانه اعلام کردیم که روزنامه را چاپ نکند و امروز هم روی کیوسک نبودیم.

آقای جوانفکر در این مصاحبه به تندی از مسئولان قوه قضائیه و مجلس ایران انتقاد کرده بود و گفته بود که دوران سکوت یاران محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، که در ماه های اخیر تحت فشار سنگین سیاسی بوده اند تمام شده است.

متن کامل مصاحبه جوانفکر را اینجا بخوانید.

حضرتی گفته است که ما بخش‌هایی از آن گفتگو را حذف کرده بودیم، ولی تا همین حد هم مورد قبول واقع نشده است.

روزنامه اعتماد پیش از این دهم اسفند ۱۳۸۸ به دستور هیئت نظارت بر مطبوعات توقیف موقت شده بود که علت توقیف «تخلف از حدود مطبوعات» و تکرار و اصرار بر تخلفات قانونی اعلام شده بود، ولی «اعتماد» خردادماه سال جاری بار دیگر منتشر شد و حال پس از ۵ ماه بار دیگر توقیف موقت شده است.

توقیف‌های موقت روزنامه‌ها غالباً مدت زمان ۲ ماهه دارد.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


جوانفکر در بخشی از این مصاحبه گفته بود: تقريبا اين ادبيات را دارند گسترش مي‌دهند كه ما اگر حرفي عليه احمدي‌نژاد نمي‌زنيم و فعلا داريم سكوت مي‌كنيم و مشايي را به دادگاه نمي‌كشيم، براي اين است كه نگران هستيم احمدي‌نژاد داستان انتخابات 88 را تكرار كند. مثلا مطهري مي‌گويد به خاطر همان پرونده‌هاي درجه اول درباره برخي تخلفات بعضي مقامات كه در اختيار احمدي‌نژاد است، اصولگرايان مجبور به سكوت شدند.

چه ترسي دارند؟ آنها از خودشان وحشت دارند. آنها از اينكه مبادا مسائل‌شان رو شود وحشت دارند. مثلا در ستون طنز روزنامه ايران براي اينكه قافيه‌هاي شعر درست شود نوشته شد 140 هزار سند رو مي‌كنيم؛ آنها وحشت كرده بودند و موجي راه انداختند و حتي به رييس دستگاه قضا مراجعه كردند كه برويد اين مدارك را از روزنامه ايران بگيريد و اجازه ندهيد منتشر شود! آقاي رييس‌جمهور رييس كشور است و از خيلي مسائل اطلاع دارد اما بارها گفته كه حرف‌ها را در دلم نگه مي‌دارم و نمي‌توانم بسياري از حرف‌ها را بزنم. در مقابل مشاهده مي‌كنيم كه برخي از اين افراد، گستاخي را به نهايت رسانده و از مردم مي‌خواهند در سفرهاي استاني به استقبال رييس‌جمهور نروند!

او در پاسخ به سوالی درباره قضیه استعفای احمدی نژاد هم گفته: كسي كه براي خدمت آمده تا آخرش مي‌ماند. تا شهادت مي‌ماند. اگر بتوانيم كار كنيم ادامه مي‌دهيم و اگر نتوانيم كار كنيم كه بايد از رهبري اجازه بگيريم. اينجا تصميم‌گيري با رهبري و مردم است و كسي كه پيرو ولايت است با ولايت هماهنگ مي‌شود.

وی در مورد اصولگرایان هم گفته است که: آنها به فكر رياست‌جمهوري بعدند؛ كي احمدي‌نژاد خواست مدودف و پوتين ايراني بشود؟ آنها هنوز نفهميده‌اند كه قافيه سياست را باخته‌اند!

متن کامل مصاحبه جوانفکر را اینجا بخوانید.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2013

Served by C#1 Server #2 in 0.052 seconds