چهارشنبه 5 اسفند 1394   صفحه اول | درباره ما | گویا

گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


خواندنی ها و دیدنی ها
در همين زمينه
26 بهمن» روی بر می‌گردانیم، اما…! بابک داد
12 بهمن» مستی یک ️"فتح‌" چندساعته! بابک داد
پرخواننده ترین ها

خامنه‌ای علیه خامنه‌ای! بابک داد

بابک داد
اگر انگلیس الان توانسته از میان اینهمه فیلتر شورای ‌نگهبان و دیده‌بان‌های سپاه و اطلاعات عبور کند، می‌توانیم با همین منطق نتیجه بگیریم که انقلاب ۵۷ هم یک منشاء خارجی داشته است! با همین "منطق حضرت آغا" می‌شود شک کرد به اینکه چطور حکومت شاه "یکباره" فروپاشید؟

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com الان که نظام جمهوری‌اسلامی ۳۷ ساله است و هزاران ابزار برای حذف مخالفان و منتقدان خود دارد، و بعد از این‌همه ردصلاحیت‌های بی‌سابقه، تازه مقام رهبری یادش افتاده که از بین همین نامزدها هم «انگلیس دارد برای ورود به مجلس و خبرگان نفوذ و توطئه می‌کند!» بعد هم صداوسیما و رسانه‌های حکومتی هیاهو کرده‌اند درباره «لیست انگلیسی» و «پلوی سفارت انگلیس» و «کیف انگلیسی» و…!

اگر انگلیس الان توانسته از میان اینهمه فیلتر شورای ‌نگهبان و دیده‌بان‌های سپاه و اطلاعات عبور کند، می‌توانیم با همین منطق نتیجه بگیریم که انقلاب ۵۷ هم یک منشاء خارجی داشته است! با همین «منطق حضرت آغا» می‌شود شک کرد به اینکه چطور حکومت شاه «یکباره» فروپاشید؟ و انقلاب در کمال ناباوری پیروز شد؟ و روحانیت چطور «یهویی» از همه گروههای انقلابی سبقت گرفت و صاحب کل مملکت شد؟ با همین منطق می‌شود نتیجه گرفت همه آن اتفاقات هم توطئه و نفوذ انگلیس و یا مثلاً روسیه بوده است!

اگر انگلیس که الان به قول کیهان «روباه پیر» است در این سر پیری می‌تواند تا دم خبرگان نفوذ و توطئه کند، ۳۷ سال قبل که روباه جوان‌تر و چالاک‌تری بوده لابد آنقدر عرضه و سیاست داشته تا در بین انقلابیون و اطرافیان سران انقلاب «نفوذی» بگذارد و تا حالا هم از وجود آنها بهره ببرد. با منطق توطئه‌نگر حضرت رهبر می‌شود نتیجه گرفت «رفقای شرقی خامنه‌ای»، در فاصله‌ی ۱۰ سال بعد از انقلاب در یک پروژه امنیتی توانسته‌اند راه را برای رهبری آقای خامنه‌ای هموار کنند و همه «رقیبان بالقوه رهبری» را از سر راه او حذف کنند تا آقای خامنه‌ای از سال ۱۳۶۸ بر مسند قدرت تکیه بزند!

می‌گویند گاهی به کسی شک کنید که جلوتر از بقیه مردم داد میزند: «آی دزد! آی دزد!» حالا در مورد رهبر فرظانه(!) مشکل مضاعف این است که ایشان از قدیم «رفیق» و «تاواریش روسیه» بوده و هستند! پس فریادهای «آی نفوذ! آی توطئه» ایشان، فراری ناشیانه رو به جلو‌ست! و با منطق سُست ایشان، می‌شود «اصل انقلاب ۵۷» و روند رهبرشدن خود ایشان را به آسانی زیر سئوال برد. فقط با منطق نفوذ و توهمات توطئه‌نگر خود ایشان، و نه با چیز دیگری…

بابک‌ داد

وبلاگ فرصت‌نوشتن:
www.Babakdad.blogspot.com
کانال تلگرام:
www.telegram.me/Babakdad
فیس‌بوک:
www.facebook.com/Babakdad.Page


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول 
Copyright: gooya.com 2016